Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Rīgas Puķu Balle
Pēdējās izmaiņas veiktas:
25.06.2015

Vasaras vidū Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs sadarbībā ar Botāniskā dārza draugu biedrību rīko ikgadējos dārza svētkus, pulcinot kopā dārzniekus, selekcionārus un visus dārzu mīļotājus, lai priecātos par augu bagātību un Latvijas dārznieku varēšanu, apbrīnotu dārzu ierīkotāju un ainavu arhitektu izdomu, iedvesmotos sava dārza izveidei un baudītu vasaru.

Izstādē aplūkojami augi un ziedi, kurus selekcionējuši un izaudzējuši Latvijas labākie dārznieki. Ekspozīcijas tiek veidotas ar mērķi parādīt katra auga unikālo raksturu, iepazīstināt skatītājus ar jaunāko un labāko, ko izaudzējuši Latvijas dārzkopības profesionāļi, vairot prieku par skaistumu, ko radījusi daba un cilvēks. Izstādes "Rīgas Puķu Balle" ietvaros notiek koncerti, radošās darbnīcas, aktivitātes bērniem un stādu tirgus.

 

 

 

Rigas Puku balle from Botaniskais darzs on Vimeo.

2015

Skaistākie vasaras svētki "Rīgas Puķu Balle 2015" Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā norisināsies no 9. līdz 12. jūlijam.

PROGRAMMA 2015 (.doc) (.pdf)

© LU Botāniskā dārza un Rīgas Amatniecības vidusskolas audzēkņu foto

2014

Puķu mīļotāji satiekas "Rīgas Puķu Ballē 2014"! Šovasar dārza svētki norisināsies no 10. līdz 13. jūlijam Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā.

PROGRAMMA 2014 (.doc) (.pdf)

© LU Botāniskā dārza foto

2013

Skaistākie Latvijas Universitātes Botāniskā dārza vasaras svētki "Rīgas Puķu Balle 2013" notiks no 4. - 7. jūlijam. Svētku viesus priecēs ziedi un stādi, mūzika un izstādes. Būs iespēja iegādāties stādus un gūt jaunas idejas  savam dārzam. Šāgada aicinājums - ikvienam radoši izpausties!

PROGRAMMA 2013 (.doc) (.pdf)

© LU Botāniskā dārza foto

2012

11. Rīgas Puķu Balle norisināsies no 5. līdz 8 jūlijam Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā, šī gada tēma - "Laikmeti dārzu kultūrā".

DĀRZA DIZAINA KONKURSS

 • Tēma: Laikmeti dārzu kultūrā.
 • Mērķis: radīt sapni par dārzu, kurā atpūsties, veldzēties, iedvesmoties, izkopt savus rituālus, iepazīt dabas daudzveidību un praktiskumu.
 • Dalībnieki: ainavu arhitekti, dārznieki, mākslinieki, studenti un citi radoši ļaudis.
 • Vēlamās darba grupas sastāvs: idejas autors + dārzniecība vai kokaudzētava + ierīkošanas darbu sponsori (dārzkopības preču, tehnikas, ķimikāliju tirgotāji, farmācijas kompānijas, bankas utt.). Nepieciešamības gadījumā organizētāji var palīdzēt satikties domubiedriem savu projektu īstenošanai.
 • Uzdevums: ierīkot dārzu ~20 m2 lielā laukumā. Iekārtojumam jābūt dekoratīvam no visiem skatu punktiem, atkarībā no izmēra un autoru ieceres tas var būt caurstaigājams vai aplūkojams no ārpuses. Tēmas risinājums var būt asociatīvs, tēlains, praktisks un tmldz. Zemes reljefs var tikt mainīts, paceļot vai padziļinot to. Pēc autoru izvēles, nodrošinot veiktā darba kvalitāti, konkursa darbu eksponēšanas laiks LU Botāniskā dārza teritorijā iespējams:
 1. no 4. līdz 8. jūlijam vai
 2. no 4. jūlija līdz sezonas beigām.
 • Konkursa balvu fonds: Ls 2000
 • Žūrija: dārzu jomā kompetenti un sabiedrībā atzīti profesionāļi.
 • Skiču iesniegšanas datums: 30. marts

 Sīkāka informācija par konkursu - Anta Sparinska, tālr. 29446249.

Konkursā "Laikmeti dārzu kultūrā" piedalās (autori, koncepcijas, skices un foto):

© Toma Grīnberga un LU Botāniskā dārza foto

2011

2011. gada Puķu Balles tēma ir "Visi ceļi ved uz Rīgu" un tā norisināsies no 7. - 10. jūlijam. Notiks arī dārza dizaina konkurss/plenērs "Augi ienāk Rīgā". Konkurss notiks, gatavojoties Rīgas - Eiropas galvaspilsētas gadam, un labāko darbu autori tiks uzaicināti veidot projektus 2014. gadā. 

DĀRZA DIZAINA KONKURSS "AUGI IENĀK RĪGĀ"

 • Tēma: No kurienes augi ir ienākuši Rīgas dārzos, to dažādība, piemērotība, kādi ir to ceļi, kāds ir pilsētas dārzs uz bruģa, jumta, ielas, palodzes, balkona, pagalmā, priekšdārzā, pilsētas nomalē utt. Tēmas risinājums var būt asociatīvs, tēlains, praktisks utt.
 • Mērķis: radīt vīziju par augu iespējām, pilsētas dārzu, tā uzdevumiem un iespējām, dārzu, kurā atpūsties, veldzēties, iedvesmoties, izkopt savus rituālus, iepazīt dabas daudzveidību un praktiskumu.
 • Dalībnieki: uzņēmēji, ainavu arhitekti, dārznieki, mākslinieki, studenti u.c. radoši ļaudis.
 • Vēlamās darba grupas sastāvs: idejas autors + dārzniecība vai kokaudzētava + ierīkošanas darbu sponsori (dārzkopības preču, tehnikas, ķimikāliju tirgotāji, farmācijas kompānijas, bankas utt.). Nepieciešamības gadījumā organizētāji var palīdzēt satikties domubiedriem savu projektu īstenošanai.
 • Apjoms 10 – 20 m2 Var būt nelielas lieluma izmaiņas, ja to nosaka izvēlētā vieta. Zemes reljefs var tikt mainīts paceļot vai padziļinot to.
 • Vērtēšanas kritēriji: ideja, inovācija, kompozīcija, kvalitāte. Balvu fonds: Ls 2000
 • Žūrija vērtē darbus 6. jūlijā no plkst. 10.00 līdz 12.00. Žūrijā dārzu jomā kompetenti un sabiedrībā atzīti profesionāļi un amatpersonas.
 • Preses konference 6. jūlijā plkst. 14.00 ar rezultātu paziņošanu, uzvarētāju apbalvošanu, veicināšanas balvu pasniegšanu.
 • Nominācijas Skatītāju simpātiju paziņošana piektdien, 8. jūlija vakarā, Zaļumballes laikā.

Dalībnieku pieteikšanās pa tālruni - 29446249, e-pastu - anta.sparinska@lu.lv

Konkursa nolikums.

"Augi ienāk Rīgā" konkursā piedalās (autori, koncepcijas, skices un foto):

© LU Botāniskā dārza foto

2010

Šovasar pirmo reizi izstādes ietvaros notiks Latvijas dārza dizaina konkurss „Tējas laiks”, būs iespēja iepazīt un nogaršot zāļu tējas, notiks floristu vasaras plenēra vides objektu izstāde. Kā katru gadu, izstādes laikā būs iespēja pirkt un pārdot augus, dārzkopības preces un grāmatas, pasūtīt liliju sīpolus.

Līdz 15. martam ainavu arhitekti, dārznieki, mākslinieki, studenti u.c. radošu ideju pārņemti cilvēki, iesūtot skices, aicināti pieteikt dalību dārza dizainu konkursam. Konkursantu uzdevums būs ierīkot dārzu apļa formā, ø 2.5 – 5 m lielā laukumā. Iekārtojumam jābūt dekoratīvam no visiem skatu punktiem. Tēmas risinājums var būt asociatīvs, tēlains, praktisks un tml.

Izstādes rīkotāji līdz 1. aprīlim aicina pieteikties dalībai „Rīgas Puķu Ballē” dārzniekus, puķkopjus, floristus, dārzu ierīkotājus, ainavu arhitektus, ārstniecības augu zinātājus, dārzkopības, bioloģijas, ainavu arhitektūras studentus, Bulduru dārzkopības vidusskolas skolniekus un praktikantus, grāmatniekus, žurnālistus, dārza preču tirgotājus, kā arī dziedātājus, spēlētājus un brīvprātīgos palīgus!

"Tējas laika" konkursā piedalās (autori, koncepcijas, skices un foto):

 Izstādi rīko Latvijas Dārzu biedrība un Latvijas Universitāte

© LU Botāniskā dārza foto

2009

 

Klikšķini uz krāsainā laukuma, lai apskatītu pilnu attēlu!