Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Zied krāšņās fuksijas LU Botāniskajā dārzā
LU Botāniskais dārzs
02.08.2017

Vasaras otrajā pusē Latvijas Universitātes Botāniskā dārza augu kolekciju košiem, elegantās formās izliektiem ziediem grezno fuksijas.

Fuksijas (Fuchsia) ir seni augi, kas var lepoties ar daudzveidību. Uzskata, ka pasaulē varētu būt ap 10 000 dažādu fuksiju šķirņu. Latvijas Universitātes Botāniskā dārza kolekcijā apskatāmi 27 dažādi fuksiju hibrīdi un šķirnes.

Savvaļā šie ziedaugi sastopami Vidusamerikā un Dienvidamerikā, lielākoties kalnu rajonos, kur nav karsts klimats. Dabā ir aptuveni 100 fuksiju sugu. Savvaļas fuksiju ziedi, salīdzinot ar šķirņu fuksijām, ir maza izmēra. Savvaļā nokarenos fuksiju ziedus apputeksnē kolibri, bet pie mums bites un kamenes.

Fuksijas ir varenas ziedētājas. Ja tām ir piemēroti augšanas un kopšanas apstākļi, tās var ziedēt pat visu gadu. Tomēr šis telpaugs būs veselīgāks, izturīgāks pret kaitēkļiem, slimībām un bagātīgāk ziedēs, ja tam ziemas mēnešos ļaus atpūsties — gaismā, vēsumā, minimāli laistot un apgriežot.

Fuksiju izskats un izmērs var būt ļoti atšķirīgs. Tie var būt mazi vai lieli krūmi, zemi vai augsti koki, kā arī sīki, smalki vai resni nokareni krūmi. Visu gadu ārā dārzā audzē ķekarziedu fuksijas. Šādu nosaukumu tās ieguvušas, jo dzinumu galos to ziedi ir sakārtoti ķekaros. Fuksiju sugām zieda vainaglapas un kauslapas ir vienā krāsā, bet šķirnēm tās ir katra savā krāsā.

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu. LU Botāniskā dārza attīstību atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Vasaras sezonā dārzs un Tropu tauriņu māja apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 21.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā no 1. maija līdz31. augustam: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.90 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 3.90, pieaugušajiem – EUR 4.90. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.