Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Augustā notiks “2ANNU” kino vakari LU Botāniskajā dārzā
LU Botāniskais dārzs
03.08.2017

Visu augustu trešdienu vakaros Latvijas Universitātes Botāniskā dārza šķūnī sadarbībā ar Rīgas Starptautisko filmu festivālu “2ANNAS” notiks studentu kino vakari, piedāvājot gan latviešu, gan ārzemju topošo kino profesionāļu īsfilmu programmu. Pirmais seanss notiks jau nākam trešdien, 9. augustā, plkst 19.00.

Augusta zvaigžņotajos vakaros, kad gaisā jūtams vēl vasarīgais siltums, bet jau manāmas rudenim tik raksturīgās dzestrās vēsmas Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs un Rīgas Starptautiskais filmu festivāls “2ANNAS” aicina baudīt dabu un kvalitatīvu kino zaļākajā un dzīvākajā vietā Rīgā – Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā.

Četros vakaros kino šķūnī izrādīs  īsfilmu programmu “Studentu kino vasara”. To veido īsfilmas, kuras pēdējo gadu laikā radījuši Latvijas Kultūras akadēmijas audiovizuālās mākslas - filmu režijas un producēšanas maģistra studenti, kā arī filmu nozares studenti no Portugāles un Igaunijas.

Pirmajā seansā, kas notiks jau nākam trešdien, 9. augustā, plkst. 19.00, LU Botāniskā dārza šķūnī izrādīs Ivo Skanstiņa filmu “Medību diena”, Lienes Lindes filmu “Septiņas neveiklas seksa reizes”, Dāvja Dreimaņa “Baroni” un Rinalda Zelta īsfilmu “Silts klusums”.

Arī 16. augustā kino mīļi vārēs gūt priekšstatu par tendencēm Latvijas kino, noskatoties četru jauno režisoru, Latvijas Kultūras akadēmijas absolventu, darbus. 23. augustā  izrādīs Portugāles filmu skolas Esad Caldas da Rainha studentu darbus, savukārt 30. augustā  - Baltijas Filmu un Mediju skolas filmu programmu.

Studentu kino vakaru apmeklētājiem ieeja Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā ar 30% atlaidi. Atlaide darbojas no plkst. 18.00. Aicinām ierasties laicīgi un pirms seansa doties pastaigā pa vasarīgi zaļo un ziedošo Latvijas Universitātes Botānisko dārzu.

Īsfilmu programma “Studentu kino vasara” ieskandinās rudenī gaidāmo Rīgas Starptautiskais filmu festivāls “2ANNAS”. Līdzās festivālam, „2ANNAS” rīko arī atvērtas diskusijas, piedalās dažādos kultūras pasākumos, kā arī katru gadu dažādās Latvijas vietās demonstrē spilgtākos darbus no festivāla iepriekšējo gadu programmām. “2ANNAS” tiecas popularizēt īsfilmas formātu, mudinot to aplūkot nevis kā pakāpienu uz pirmo pilnmetrāžas darbu, bet gan kā apzinātu, konsekventu izvēli - augstvērtīgu mākslas darbu.

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu. LU Botāniskā dārza attīstību atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Vasaras sezonā dārzs un Tropu tauriņu māja apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 21.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā no 1. maija līdz31. augustam: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.90 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 3.90, pieaugušajiem – EUR 4.90. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.