Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Notiks akvareļu meistarklase ar Ingemāru Treiju “Rozes. Akvarelis. Botānika”
LU Botāniskais dārzs
07.08.2017

Sestdien, 12. augustā, no plkst. 12.00 līdz 14.00 Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā ar akvareļu meistarklasi “Rozes. Akvarelis. Botānika” atzīmēs rožu ziedoni, piedāvājot iedziļināties krāšņo rožu ziedu detaļās un pieredzējušas pasniedzējas vadībā,iemēģināt roku ziedu krāsu un formu pārnešanā uz papīra ar akvareļu krāsām.

Latvijas Universitātes Botāniskā dārza kolekcijā ir ap 100 dažādas rožu sugas un šķirnes, kas teju katra izceļas ar tikai sev raksturīgu krāsu gammu un formas variācijām. Tās priecē vasaras baudītājus laiskas pastaigas laikā un īpaši zinātkāros tematiskajā rožu ekskursijā, bet nekas nepalīdz tā izprast šo ziedu uzbūvi un līdz saknei novērtēt to detalizēto skaistumu kā ilgstoša iedziļināšanās un studēšana, ko prasa centieni šo ziedu unikalitāti pārnest no dabas uz papīra.

Ziedu karalieņu ziedēšanas laikā LU Botāniskais dārzs piedāvā iespēju padziļināti pētīt rožu ziedus akvareļu meistarklasē profesionālas un pieredzējušas pasniedzējas Ingemāras Treijas vadībā. Līdzīgi kā rozes, akvareļa gleznošanas tehnika ir vienlaikus ļoti vienkārša un izaicinoša, dažāda gan paņēmienos, gan arī krāsvielu lietošanas veidos. Par tīru akvareli uzskatāms tikai tāds, kam piemīt krāsvielu dzidrums, vieglums un caurredzamais baltā papīra tonis. Tīrā akvarelī neizmanto balto krāsvielu, jo tās lomu pilda  papīrs. Meistarklase būs piemērota gan tiem, kas akvareļa otu rokās turēs pirmoreiz, gan arī jau pieredzējušiem gleznotājiem, kas vēlas baudīt rožu iedvesmojošo spēku. Meistarklase laikā dalībniekiem būs iespēja gūt izpratni gan par akvareļa tehnikas pielietojumu un pamatprincipiem veiksmīga akvareļa gleznojuma izveidei, gan arī attīstīt dažādas maņas, kuras palīdz dabā ar acīm redzēto pārvērst krāsu laukumos, kas nepārprotami ļauj nolasīt vēstīto, kā arī vienkārši baudīt dabu, ziedu smaržu un nomierinošo meditatīvo krāsu terapiju.

Dalība meistarklasē ar iepriekšēju pieteikšanos, līdz 8. augustam rakstot uz karlina.engere@lu.lv. Vietu skaits ierobežots. Dalības maksa – 20.00 EUR. Cenā iekļauti visi meistarklasei nepieciešamie materiāli un ieeja LU Botāniskajā dārzā.

Meistarklasi vadīs gleznotāja un mākslas pedagoģe Ingemāra Treija. Dzimusi Rīgā. Mācījusies Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā. Beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas monumentālas glezniecības nodaļu. Stažējusies Brēmenes mākslas institūtā. Ieguvusi humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā. Tukuma Mākslinieku grupas priekšsēdētāja. Vada gleznošanas studijas Tukumā, Jaunpilī un Rīgā. Izstādēs piedalās kopš 1985. gada. Sarīkojusi vairākas personālizstādes. Glezno žanra darbus, ainavas, ziedus, klusās dabas, portretus. Ir arī sienu un koka priekšmetu virsmas apgleznojumi. Veido interjerus un noformējumus svētkiem, veic brandmūru un iekštelpu apgleznojumus.

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu. LU Botāniskā dārza attīstību atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Vasaras sezonā dārzs un Tropu tauriņu māja apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 21.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā no 1. maija līdz31. augustam: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.90 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 3.90, pieaugušajiem – EUR 4.90. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.