Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Pēdējā sezonas tematiskā ekskursija “Pastaiga rožu ziedonī” piektdien, 11.augustā
LU Botāniskais dārzs
08.08.2017

Piektdien, 11.augustā plkst. 18.00 LU Botāniskais dārza aicina izbaudīt krāsu un smaržu pārbagātā rožu ziedoņa kulmināciju, pievienojoties ekskursijai “Pastaiga rožu ziedonī”.

Ekskursijas laikā gids saistošā veidā tuvāk iepazīstinās ar  rožu daudzveidību, to dievināšanas un pelšanas laikiem vēsturē, kā arī pastāstīs par rožu praktisko pielietojumu veselības uzlabošanā. Tematiskā ekskursija “Pastaiga rožu ziedonī” piedāvās uzzināt arī dažādus interesantus faktus par šiem populārajiem ziediem, kā, piemēram, to, ka rozēm patiesībā nemaz nav ērkšķu un citus brīnumus. “Pastaigas rožu ziedonī” laikā dalībnieki aplūkos arī citas skaistākās un ziedošākās dārza daļas, lai vēl pilnīgāk izjustu to vasaras krāsu un smaržu pārpilnību, kāda vienuviet baudāma Latvijas Universitātes  Botāniskajā dārzā.

11.augustā ekskursija “Pastaiga rožu ziedonī” notiks pēdējo reizi šosezon – nenokavē savu iespēju iepazīt krāšņās dārza karalienes, kas iekarojušas cilvēku sirdis visā pasaulē!

Rožu ģintī ir aptuveni 400 sugas, taču rozes ir tik plaši selekcionēti kultūraugi, ka to šķirņu skaits ir daudzkārt pārsniedzis sugu skaitu. Pasaulē ir vairāk nekā 25 tūkstoši dažādu rožu šķirņu. Lielākā daļa Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā apskatāmo rožu ir selekcionētas Eiropā pēdējo 50 gadu laikā. Daļu rožu šķirņu selekcionējuši kolēģi no Nacionālā Botāniskā dārza Salaspilī. LU Botāniskā dārzā rožu ekspozīcijā apskatāmas floribundrožu, poliantrožu, klājenisko, parka, krūmrožu un tējhibrīdu šķirnes. Joprojām notiek Latvijas klimatam piemērotāko un LU Botāniskā dārza apstākļiem atbilstošāko rožu šķirņu atlasīšana, tādēļ ekspozīcija ir mūžam mainīga un katru gadu pārsteidz mūs ar aizvien jaunām krāsām un smaržām.

Dalība ekskursijā ar iepriekšēju pieteikšanos, rakstot uz agnese.reke@lu.lv, zvanot uz 67450860 (Agnese) vai aizpildot pieteikuma anketu goo.gl/SN3Scb.

Maksa par dalību ekskursijā 1 personai 2 EUR papildus ieejas biļetei. Plašāka informācija par ieejas biļešu cenām meklējama šeit: www.botanika.lu.lv/nacciemos/

Ekskursijas garums – 1,5 h. Vietu skaits ekskursijā ir ierobežots. Ekskursija notiks, ja pieteikušies būs vismaz 5 dalībnieki.

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu. LU Botāniskā dārza attīstību atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Vasaras sezonā dārzs un Tropu tauriņu māja apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 21.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā no 1. maija līdz31. augustam: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.90 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 3.90, pieaugušajiem – EUR 4.90. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.