Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Kaktusi un citi sukulenti
Pēdējās izmaiņas veiktas:
11.02.2011.

Sukulentie augi aug tuksnešos un pustuksnešos – sausā un karstā klimatā ar krasām diennakts temperatūras svārstībām. Tuksnešu augi ir pielāgojušies ātrai ūdens uzņemšanai un uzkrāšanai ar saknēm, stumbru vai lapām retajos lietus periodos, kā arī no nakts rasas.

Botāniskā dārza ekspozīcijā ir vairāk nekā 700 taksoni, no kuriem 345 ir kaktusi. Kaktusu dzimtene ir Amerikas kontinents, un it īpaši Meksikas plakankalne. Kaktusi ir daudzgadīgi stumbra sukulenti ar stabveida, lodveida, čūskveida, rīkstīšveida vai lapveida formu un dažādu ērkšķu sakopojumu - aerolām. Visplašāk pārstāvētas ir mamilārijas Mammillaria ar 85 taksoniem, kuru daudzkrāsainie ziedi pavasarī plaukst vainaga veidā stumbra galotnē.

Ekspozīcijā vēl ir apskatāmi kaktusu lielāko ģinšu pārstāvji - parodijas Parodia, notokaktusi Notocactus, gimnokalīciji Gymnocalycium, astrofīti Astrophytum. Vecākā ir tūbainā opuncija Opuntia tuberosa, kas šeit aug no 1930. gada

Kolekcijā bez kaktusiem ir arī biezlapju Crassulaceae, liliju Liliacae, eiforbiju Euphorbiaceae, agavju Agavaceae, bromēliju Bromeliaceae un citu dzimtu augi. Ievērojamu vecumu un lielumu sasniegušas atliektā nolina Nolina recurvata, Amerikas agave Agave americana un eiforbiju dzimtas augi Granta sinadēmijaSynadenium grantii, Tirukalli eiforbija Euphorbia tirucalli un plakanzaru eiforbija Euphorbia rampiressa.

© Daces Grīviņas un Laumas Strazdiņas foto