Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Subtropi
Pēdējās izmaiņas veiktas:
25.01.2014

Subtropo augu ekspozīcija jeb Palmu māja ir Augu māju kompleksa centrālā un lielākā celtne, tās augstums ir 24 metri. Ekspozīcijā apskatāmi augi, kas dabā aug subtropu klimata apstākļos - kontinentu austrumu un rietumu piekrastēs un Vidusjūras apgabalā starp 30˚ un 40˚ Z. pl. un 30˚ un 40˚ D. pl., tai skaitā Vidusjūras apgabalā, kur ir sausas karstas vasaras un maigas ziemas.

Ekspozīcijā ir ap 400 taksonu, tostarp Latvijā plašākā palmu kolekcija ar 48 palmu sugām un varietātēm - no tām lielākā ir Kanāriju fēnikspalma Phoenix canariensis. Viens no vecākajiem augiem Palmu mājā ir 24 m augstumu sasniegušais liellapu fikuss Ficus macrophylla no Austrālijas tropu lietus mežiem, kas šeit aug jau no 1928. gada.

Starp 20 dažādiem skujkokiem izceļas varena auguma araukārijas - Bidvila araukārija Araucaria bidwilii, kas katru gadu ražo čiekurus, un dažādlapu araukārija Araucaria heterophylla. Ieverības cienīgas ir arī vairākas reliktas sugas, tai skaitā metasekvoja Metasequoia glyptostroboides un 2007. gada jaunieguvums - dižā volemija Wollemia nobilis.

Atsevišķa ekspozīcija iekārtota Austrālijas augiem (kazuarīniem Casuarina, pitosporām Pittosporum, akācijām Acacia un eikaliptiem Eucalyptus). Apskatāmi arī vairāki tradicionāli pārtikā un citām vajadzībām izmantojami augi, piemēram, dateļpalma Phoenix dactylifera, vīģe Ficus carica, dižais laurs Laurus nobilis, citrons Citrus limon, granātkoks Punica granatum 'Nana', olīvkoks Olea europaea un citi.

© Daces Grīviņas un Laumas Strazdiņas foto