Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Tropi
Pēdējās izmaiņas veiktas:
11.02.2011

Ekspozīcijā apskatāmi augi, kas dabā aug mitrajos tropos – joslā abpus ekvatoram, kur ir paaugstināts gaisa relatīvais mitrums un ir augsta temperatūra, kas veicina nepārtrauktu augu augšanu un attīstību. Kolekcijā ir 350 taksonu. Centrālajā daļā izkārtoti eksotiski augi ar dekoratīvām lapām - kodijas Codiaeum, akalīfes Acalypha, filodendri Philodendron un citi. Viena no plašāk pārstāvētajām ir kallu dzimta ar 50 taksoniem - lielā skaitā apskatāmas spatifīlas Spatiphyllum, antūrijas Anthurium un citas ģintis. Dienvidamerikas tropus pārstāv bromēliju dzimtas augi, pie kuriem pieder arī pušķu ananāss Ananas comosus un neparastais tropu mežu epifīts usneju tilandsija Tillandsia usneoides

Cilvēkus vienmēr valdzinājuši orhideju fantastiskie ziedi. No LU Botāniskā dārza 38 orhideju sugām apskatāma vaniļas orhideja Vanille planifolia, pafiopedila jeb Venēras kurpīte Paphiopedilum, tūnijas Thunia un vandas Vanda.

Eksotiski skaisto lapu dēļ iecienītas ir tropiskās papardes. Kolekcijā ir 61 taksons - plašāk pārstāvētās ģintis ir adiantes Adianthum, nefrolēpes Nephrolepis un blehnumi Blachnum.

Tropu mājas baseinos aug dažādi ūdensaugi. Jau no pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem katru gadu vasaras nogalē apmeklētājus apbur viktorijas Victoria ziedi.

© Daces Grīviņas, Ievas Druvas-Lūsītes un Laumas Strazdiņas foto