Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Tējhibrīdrozes - TH
Pēdējās izmaiņas veiktas:
21.03.2011.

Rožu grupa ar lieliem ziediem dzinuma galā – zieda forma ir izteikta, ziedlapiņu krāsa noturīga. Izceļas ar bagātīgu krāsu toņu dažādību, dažām šķirnēm ir divkrāsaini ziedi. Atsevišķas šķirnes ļoti aromātiskas. Tējhibrīdrozes piemērotas grieztiem ziediem, kā arī dārzu stādījumos. Zied gandrīz visu sezonu.

‘Balet’, ‘Bel Ange’, ‘Flamingo’, ‘Folklore’, ‘Ophelia’, ‘Sahara’

Floribundrozes - FL
Pēdējās izmaiņas veiktas:
21.03.2011.

Šīs grupas rozes veido kompaktu, zarotu krūmu, ziedi sakārtoti ķekaros. Vienā ziedkopā var būt līdz pat 15 ziediem, kopējais ziedu skaits krūmā mēdz sasniegt pat 200. Ziedi mēdz būt vienkārši vai pildīti, ļoti aromātiski. Zied bagātīgi, ilglaicīgi, visas vasaras garumā. Ne tik prasīgas pret kopšanu kā tējhibrīdrozes. Floribundrozes ir piemērotas gan grieztiem ziediem, gan apstādījumiem.

‘Barcelona’, ‘Laminuette’, ‘Poulsen’s Pink’

Parka rozes - Rgh
Pēdējās izmaiņas veiktas:
21.03.2011.

Šajā grupā ietilpst dažādas savvaļas sugas un kultūršķirnes – parka rozes apvieno rozes krāšņumu, kā arī savvaļas auga izturību. Izceļas ar lieliem krūma izmēriem, dekoratīviem, ēdamiem augļiem. Ziedi gan vienkārši, gan pildīti, taču ziedēšana ir spēcīga un noturīga. Ziemo bez piesegšanas, slimību izturīgas, samērā pieticīgas, tādēļ plaši pielieto sabiedriskos apstādījumos.

‘F.J.Grootendorst’, ‘Pink Grootendorst’, ‘Rītausma’

Krūmu rozes - K
Pēdējās izmaiņas veiktas:
21.03.2011.

Krūmu rozes izceļas ar to spēcīgi veidotajiem krūmiem, kā arī bagātīgo ziedēšanu. Krūmi ir līdz pat 2 m augsti, spēcīgi zaroti ar stingriem dzinumiem. Parasti ziedi ir lielas formas, bet mēdz būt arī mazāki, kas zied ziedkopās. Parasti ziedi ir sarkani vai sarkanā nokrāsā. Ziedi ir smaržīgi, zied visu vasaru – no jūnija vidus līdz pat rudenim.
Viena no krūmu rožu priekšrocībām ir to izteiktā izturība – tās nav jāatsien, jo dzinumi ir tik spēcīgi, ka spēj izturēt spēcīgas vēja brāzmas, kā arī šīs rozes ir salizturīgas.

‘Abraham Darby’, ‘Schloss Eutin’, ‘St. Cecilia’

Poliantrozes - Pol
Pēdējās izmaiņas veiktas:
21.03.2011.

Šī rožu grupa savulaik radusies, krustojot daudzziedu rozes Rosa multiflora un Ķīnas rozes Rosa chinensis. Raksturīgs neliels, stāvi augošs un biezi zarots krūms ar spēcīgu lapojumu. Katrs jauns dzinums beidzas ar ļoti daudzziedainu ziedkopu, kas sastāv no 20-100 un pat vairāk ziediem. Visas vasaras garumā turpinās pakāpeniska ziedošo dzinumu augšana, kas arī nodrošina poliantrožu nepārtrauktu ziedēšanu.

‘Chatillon Rose’

Rožu ekspozīcija
Pēdējās izmaiņas veiktas:
24.02.2011.

© Laumas Strazdiņas foto