Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Lakstaugi
Pēdējās izmaiņas veiktas:
21.02.2011

Lakstaugu kolekcijās pārstāvētas ziemcietes (lilijas, peonijas, flokši, dekoratīvās zāles, papardes, sīpolpuķes, ūdensaugi) un dālijas. Zema auguma ziemcietes, galvenokārt alpīnie augi, Botāniskajā dārzā audzēti jau 20. gs. 30. gados, kad tika izveidots pirmais alpinārijs. Pēc kara, atjaunojot un papildinot kolekcijas, akmeņdārzu augi introducēti Augu sistemātiskajās un Bioloģiskajās grupās, kā arī krāšņumaugu kolekcijās. Laikā no 1953. līdz 1962. gadam Botāniskajā dārzā izveidotas ģeogrāfiskās kalnu augu ekspozīcijas. 

Dekoratīvi ekoloģisko ekspozīciju (DEE) mērķis ir parādīt ne tikai atsevišķu krāšņumaugu grupu daudzveidību, bet arī demonstrēt to vietu un nozīmi apstādījumos savstarpējā saistībā. 

Katra DEE veidota kā kompozicionāli vienots komplekss - dārzs, kurā pēc iespējas iekļauti tradicionālie apstādījumu komponenti - dažādu kokaugu un lakstaugu stādījumi, zālieni, arhitektūras formas utt. Ikvienā DEE iekļautas trīs funkcionāli atšķirīgas stādījumu grupas: pamatstādījumi, fona stādījumi un papildstādījumi.