Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

2014. gada septembrī atklāja jauno mākslinieku Brigitas Zelčas-Aispures un Sanda Aispura skulptūru "Klusā daba". Lielformāta mākslas darbs ir pirmais objekts, kas tapis Borisa un Ināras Teterevu fonda programmā "Māksla publiskā telpā".

Skulptūra "Klusā daba" sasaucas ar mākslas vēsturē labi zināmo 16. gadsimta beigu un 17. gadsimta klusās dabas žanru, kas īpašu pilnziedu sasniedza tā saucamajā holandiešu Zelta laikmeta glezniecībā. "Holandiešu gleznoto augļu un dārzeņu vietā redzamas latviskas dabas veltes - puravi, ķirši, āboli, bumbieris. Pats zaķis ir dzīvs un vesels, tādējādi izgaismojot Radītāja spēju apliecināt brīnumu, kas ir jebkuras jaunas dzīvības rašanās," akcentē māksliniece Brigita Zelča-Aispure. Darba izmēri: garums 5m, platums 3m un augstums 1,7m.

"Jaunie mākslinieki ir pārfrāzējuši holandiešu gleznotās klusās dabas. Skulptūrā zaķis ir kā augšāmcēlies - tas ir sveiciens ne tikai senākai mākslas vēsturei, bet arī jaunākajiem konceptuālās mākslas paraugiem," stāsta programmas "Māksla publiskā telpā" kuratore Helēna Demakova. Borisa un Ināras Teterevu programma "Māksla publiskā telpā" ir mecenātu pienesums, lai Rīga kļūtu par izcilu kultūras metropoli. Īpaši nozīmīgu šo programmu dara apstāklis, ka tā pilnasinīgi sāk darboties 2014. gadā, kad Rīga ir kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Programmas praktiskā iecere ir radīt paliekošus laikmetīgās mākslas darbus pilsētvidē. Programmas vadmotīvs ir DOMĀTPRIEKS, lai uzsvērtu, ka laikmetīgā māksla pilsētvidē varētu vairāk ienest pozitīvu pārsteigumu, paradoksu, pasaules elpu un domas klātbūtni. Programma tiek īstenota sadarbībā ar Rīgas Domi. Šoruden ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu Rīgā tiks atklāti vēl divi mākslas darbi.

Brigita Zelča-Aispure (1986) 2012. gadā ieguvusi mākslas maģistra grādu LMA, absolvējot Vizuālās komunikācijas nodaļu. Mākslas darbs "Klusā daba" ir jau otrā Brigitas Zelčas-Aispures pilsētvides skulptūra, kura daļēji tematizē mākslas vēstures faktu. Pirmā ar nosaukumu "Villendorfas Venēra 21. gs." atrodas pie Latvijas Mākslas akadēmijas.

Sandis Aispurs (1983) 2012. gadā ieguvis mākslas maģistra grādu LMA, absolvējot Tēlniecības nodaļu.

VIZUALIZĀCIJAS
Pēdējās izmaiņas veiktas:
22.04.2016.

 

"KLUSĀ DABA" BOTĀNISKAJĀ DĀRZĀ
Pēdējās izmaiņas veiktas:
22.04.2016.

 

DĀRZA VIDES UN MĀKSLAS OBJEKTA SAGATAVOŠANAS DARBI
Pēdējās izmaiņas veiktas:
22.04.2016.

ATKLĀŠANA
Pēdējās izmaiņas veiktas:
22.04.2016.