Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Īstenojot Borisa un Ināras Teterevu fonda programmu Māksla publiskā telpā, Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā 2017. gada maijā atklāts Aigara Bikšes paliekošs vides mākslas objekts “Meitene ar kurpi”.

Tā ir pastāvīga, 6,2 metrus augsta skulptūra, kas veidota no alumīnija un koka, ir iespaidīgs stāsts par meiteni, kura pazaudējusi kurpi, tādēļ nocēlusi mājiņai jumtu, lai to sameklētu. Pati figūra ir augstāka par māju, tādējādi simbolizējot sievišķā sākuma pārākumu mājturībā. Pats mākslinieks reiz sacījis, ka “meitene meklē kurpi, bet Tev liekas, ka viņa meklē Tevi”. Tāpat viņš uzsvēris sievietes spēku, īpaši mātes un sievas spēku.

Aigars Bikše bija viens no 2014. gadā fonda rīkotā konkursa Rīga smaida atkal uzvarētājiem. Beidzis Rīgas lietišķās mākslas vidusskolas Tēlniecības nodaļu (1989) un Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu (1997). Ieguvis mākslas maģistra grādu (2000). Mākslas akadēmijas pedagogs (no 1998), docents (no 2000), asociētais profesors (no 2008).

Mākslinieks strādā tēlniecībā, instalāciju mākslā, veido vides objektus, performances, bijis autors scenogrāfijai un tērpiem uzvedumiem Dailes un Nacionālajā teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī, Nacionālajā operā u. c.

Izstādēs piedalās no 1990. gada. Darbi glabājas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Arsenāla krājumā, LB bankas mūsdienu mākslas kolekcijā, Echigo Tsumari triennāles kolekcijā Japānā, Virnvi skulptūru parkā Lielbritānijā.

Plašāka informācija: www.teterevufonds.lv, www.artinpublicspace.lv 

VIZUALIZĀCIJAS
Pēdējās izmaiņas veiktas:
06.12.2017.

"MEITENE AR KURPI" BOTĀNISKAJĀ DĀRZĀ
Pēdējās izmaiņas veiktas:
06.12.2017.

MĀKSLAS OBJEKTA SAGATAVOŠANAS DARBI
Pēdējās izmaiņas veiktas:
06.12.2017.

ATKLĀŠANA
Pēdējās izmaiņas veiktas:
06.12.2017.