Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Piedāvājam ielūkoties Latvijas Universitātes Botāniskā dārza dzīlēs un iepazīties ar Latvijas un pasaules augu valsts daudzveidību LU Botāniskajā dārzā gida pavadībā!

Gids ekskursijas laikā pastāstīs par interesantākajām dārza ekspozīcijas daļām – tropu, subtropu un tuksnešu augiem, ārstniecības un ūdensaugiem, indīgajiem augiem, reliktiem jeb augu valsts “dinozauriem” un daudziem citiem. Netiks aizmirsti arī krāšņie ziedaugi, kas savus ziedus paver dažādos gada laikos – acālijas, rododendri, magnolijas, lilijas, rozes, dālijas un citi, kā arī, protams, LU Botāniskā dārza Tauriņu māja.

Piedāvājam dažāda satura ekskursijas:

·     –  Vispārīgā ekskursija

    Ekskursija 1,5 h garumā pa Botāniskā dārza tropu, subtropu un sukulentu siltumnīcām, Tauriņu māju,  kā arī dārza āra ekspozīcijām. Ekskursijas maršruts ir mainīgs – gids katrai ekskursijai maršrutu izvēlas individuāli, vadoties pēc laikapstākļiem, kā arī aktuālajiem dažādu augu ziedēšanas laikiem un eksursantu interesēm. 

·             – Tematiskā ekskursija “Kur augi ar tauriņiem satiekas”

     Ekskursija aptuveni 1,5 h garumā, kurā tuvāk iepazīsim krāšņo tauriņu pasauli.  Ekskursijas pirmajā daļā apmeklēsim Tauriņu māju, kur izzināsim tauriņu ikdienas dzīvi, neparastākos tauriņu pasaules faktus, kā arī, protams, paši savām acīm vērosim krāšņos lidoņus un uz savas ādas izjutīsim eksotisko tropu klimatu. Ekskursijas otrajā daļā iepazīsim augu un tauriņu pasaules ciešās saiknes, dzirdēsim neparasto zīdtauriņu stāstu, ielūkosimies tauriņu ēdienkartē, kā arī noskaidrosim, kā tauriņus pievilināt savam dārzam.

– Tematiskā ekskursija “Indīgie augi Latvijas un pasaules florā”

Ekskursijas dalībnieki mācīsies atpazīt gan indīgos augus, kas sastopami Latvijas pļavās un mežos, gan arī tos indīgos augus, kurus nereti audzē uz palodzēm dekoratīvos nolūkos, bieži vien pat neapzinoties to kaitīgo iedarbību. Gids savā stāstījumā iepazīstinās arī ar vēsturiskiem stāstiem un leģendām, kurās indīgie augi spēlējuši svarīgu lomu, kā arī pastāstīs par augiem, kuru halucinogēnās īpašības savos rituālos izmantojuši šamaņi. Ekskursijas laikā varēs apskatīt augus, kurus lietojot uzturā jābūt ļoti piesardzīgiem, kā arī uzzināt, kurš ir indīgākais Latvijas augs, kā to atpazīt, kurš Latvijā sastopams augs nogalināja Sokrātu un vēl daudzus citus interesantus faktus par indīgo augu valstību Latvijā un pasaulē.

Tematiskā ekskursija "Labrīt, koki!"

Koki ir vislielākie un visilgāk dzīvojošie organismi uz Zemes virsas. Vai atrodamies mežā, laukos vai pilsētas burzmā – bez kokiem mūsu dzīve nav iedomājama.

Ekskursijā “Labrīt, koki!” LU Botāniskais dārzs aicina pacelt skatienu augstāk un iepazīties ar mūsu skābekļa ražotājiem un augu pasaules milžiem – kokiem!

Ekskursijā iepazīsim gan pašmāju, gan svešzemju kokus. Mācīsimies atšķirt baltalkšņus un melnalkšņus, uzzināsim, kā izmērīt dižkokus un kādēļ tie ir nozīmīgi, iepazīsim kokus-rekordistus, kokus, kas uz Zemes mīt jau kopš dinozauru laikiem, un kokus, kuri "no mirušajiem cēlušies" pavisam nesen, kā arī atklāsim vēl daudzus citus koku pasaules noslēpumus. 

Ekskursijās klasēm un citām grupām ekskursiju saturs un pasniegšanas veids ir pielāgojams gan lieliem, gan maziem klausītājiem, kā arī, iespēju robežās – apmeklētāju vēlmēm, ja padziļināti interesē kādas konkrētas tēmas izziņa.

Ekskursijas jāpiesaka vismaz 5 darba dienas iepriekš, rakstot agnese.reke@lu.lv vai zvanot 67450860 (Agnese).

Plānu maiņas gadījumā ekskursija jāatsaka vismaz 1 dienu iepriekš. Ja atteikums netiek veikts, gida pakalpojumi jāapmaksā pilnā apmērā.