Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Tropu tauriņu māja
Pēdējās izmaiņas veiktas:
25.03.2019.

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā 2012. gadā atklāta Baltijā pirmā Tropu tauriņu māja ar tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem.

Dabā tauriņi dzīvo baros un mitinās klajās, saulainās laucēs. Tie pārtiek no ziedu nektāra un gatavu augļu sulas. LU Botāniskā dārza Tropu tauriņu mājā ikvienam ir iespēja piedzīvot tropu eksotiku: izjust tauriņu spārnu vēdas, augu smaržu un džungļu klimatu. Lielāko tauriņu spārnu atvērums ir salīdzināms ar divām lielām plaukstām.

Interesanti, ka, ne tikai tauriņi ir dažādas krāsas un lieluma, bet arī to kūniņas, daža līdzinās pat dārgakmeņiem. Caur inkubatora logu var vērot arī maģisko tauriņa šķilšanās norisi. Tauriņu māja ir atvērta visu vasaru. Par precīzu darba laiku un aktualitātēm lūdzam interesēties sociālajos tīklos.

Plānojot Tropu tauriņu mājas apmeklējumu, aicinām ņemt vērā, ka tropu tauriņi visaktīvākie ir dienas gaišajā laikā. Lai novērotu pēc iespējas lielāku tauriņu skaitu, kas aktīvi pārvietojas, vēlams Tropu tauriņu māju apmeklēt līdz plkst. 17.00.

Par ieeju Tropu tauriņu mājā nav jāmaksā atsevišķi, ir jāiegādājas ieejas biļete LU Botāniskajā dārzā.

 

 

© Uģa Piterāna foto