Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Nodarbībās aicina iepazīt maijā ievācamos ārstniecības augus
LU Botāniskais dārzs
03.05.2018.

Maijā LU Botāniskajā dārzā turpinās ārstniecības augu iepazīšanas nodarbības. Šajā mēnesī ievācamos augu iepazīšanas nodarbības notiks 9. un 30. maijā plkst. 18.30. Dalībai nodarbībās jāpiesakās iepriekš.

Ārstniecības augi ir vērtīga dabas bagātība, kas ar pareizajām zināšanām ir izmantojama veselības uzturēšanai un savas ēdienkartes dažādošanai. LU Botāniskais dārzs visas vasaras sezonas garumā aicinās iepazīt ārstniecības augu pasauli īpašās tiem veltītās nodarbībās. Nodarbības vadīs ārstniecības augu speciāliste un farmaceite Anita Liberte.  Katrā nodarbībā apskatīs atšķirīgus augus., tādējādi gūstot vispusīgu priekšstatu par ārstniecības augiem Latvijā.

Nodarbību vadītāja dalībniekiem pastāstīs to, kā augus atpazīt pēc tiem raksturīgām pazīmēm, kur augi dabā meklējami, kuras augu daļas vācamas, kā arī atsevišķiem augiem demonstrēs praktisku drogu sagatavošanas procesu. Nodarbības dalībnieki uzzinās arī to, kā laikapstākļi ietekmē ārstniecības augu vākšanu,  kā izraudzīties īsto vietu augu vākšanai un citas praktiskas zināšanas, kas noderēs katram, kas vēlas apgūt ārstniecības augu vākšanas noslēpumus

Nodarbību garums aptuveni 1.5 h. Pulcēšanās nodarbībām notiks pie kases.

Dalības maksa nodarbībā 1 personai 2 EUR + ieejas biļete.

Dalībnieku skaits nodarbībā ir ierobežots, tādēļ dalībai nodarbībās obligāti jāpiesakās iepriekš. Pieteikties iespējams, rakstot agnese.reke@lu.lv (vēstulē jānorāda dalībnieka vārds, uzvārds, kontakttālrunis, kā arī izvēlētā nodarbība).

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Vasaras sezonā dārzs apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 21.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā vasaras sezonā: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.90 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 3.90, pieaugušajiem – EUR 4.90. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.