Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Pēdējā iespēja pieteikties telpaugu kopšanas kursiem LU Botāniskajā dārzā
LU Botāniskais dārzs
01.06.2018.

Jau pirmdien, 4.jūnijā, LU Botāniskajā dārzā sāksies telpaugu kopšanas kursi – LU Tālākizglītības programma. Kursos dalībnieki apgūs gan teorētiskas zināšanas par apstākļiem piemērotāko telpaugu izvēli un to kopšanu, gan darbosies praktiski, augus sējot, pārstādot un veidojot sukulentu kompozīcijas. Dalība kursos tikai ar iepriekšēju pieteikšanos.

Tev patīk apzaļumot telpas un veikalos pārņem nepārvarama vēlme papildināt savu kolekciju ar vēl kādu augu? Vēlies saprast, kāpēc īsti neaug daži no Taviem iemīļotākajiem telpaugiem? Vai esi tikai apzaļumošanas procesa sākuma stadijā un vēlies uzzināt, kā izvēlēties piemērotākos telpaugus? Varbūt Tavs ikdienas darbs ir saistīts ar augu aprūpi? Ja Tava atbilde uz kādu no jautājumiem bija pozitīva, LU Interešu izglītības programma/kursi “Telpaugu kopšana” būs piemērota tieši Tev.

Kursos notiks 4 nodarbības – 4., 7., 11. un 14.jūnijā plkst. 18:00 - 21:00. Visas nodarbības notiks LU Botāniskajā dārzā. Kursa noslēgumā dalībnieki, kas apmeklējuši visas cikla nodarbības, saņems Latvijas Universitātes apliecību par kursa apguvi. Lekcijas vadīs telpaugu kopšanas speciāliste Ingūna Gudrupa.

Lekcijas tiks organizētas interaktīvā formā - dalībniekiem būs iespēja gan apmainīties ar pieredzi savstarpēji, gan konsultēties ar LU Botāniskā dārza telpaugu kopšanas speciālisti Ingūnu Gudrupu par sev aktuālajiem telpaugu jautājumiem. Uz praktiskajām nodarbībām iespējams līdzi ņemt savus augus.

Nodarbībās tiks sniegtas zināšanas par telpaugiem nepieciešamajiem augšanas apstākļiem un to izvēli atbilstoši telpai. Dalībnieki pilnveidos un papildinās prasmes telpaugu kopšanā, apgūstot pareizu augsnes maisījumu sagatavošanu, augu apgriešanu, pārstādīšanu, pareizu podu izvēli, augu pavairošanu, kaitēkļu apkarošanu un mēslošanu.

Interešu izglītības programmas dalībnieki varēs arī papildināt savu augu kolekciju ar vairākiem interesantiem augiem, kurus nodarbībās sēs un stādīs paši, tā iegūstot iespēju vērot auga attīstību no paša sākuma un izplānot un iestādīt pašiem savu sukulentu kompozīciju, kas atgādinās par paveikto vēl ilgi pēc lekciju kursa noslēguma.

Dalības maksa lekciju ciklā 1 personai: 50 EUR (Cenā iekļauts visu lekciju apmeklējums, ieeja LU Botāniskajā dārzā, augsnes substrāti, augi un citi praktiskajām nodarbībām nepieciešamie materiāli. Dalībniekiem pašiem jānodrošina tikai trauks sukulentu kompozīcijas stādīšanai).

Dalības maksa jāsedz vienā maksājuma reizē pirms pirmās lekcijas norises. Vietu skaits lekciju kursā ir ierobežots. Pieteikšanās, rakstot agnese.reke@lu.lv. Plašāka informācija: agnese.reke@lu.lv vai 67450860.

 

Nodarbībām paredzēta sekojoša PROGRAMMA:

1. nodarbība, 4. jūnijā plkst. 18:00: Telpaugu izvēle atbilstoši apstākļiem

Telpaugiem piemēroti augšanas apstākļi – temperatūra, gaisma, mitrums. Runāsim par vēsām un siltām telpām piemērotiem augiem un augiem, kas piemēroti gaišām un tumšām telpām. Apskatīsim debespusu un apgaismojuma nozīmi telpaugu kopšanā, kā arī pareizas augu laistīšanas jautājumus. Lai iepazītu telpaugu daudzveidību, dosimies izzinošā ekskursijā pa Augu māju siltumnīcām.

Nodarbības noslēgumā paredzēts praktiskais darbs – augu sēšana

2. nodarbība 7. jūnijā, plkst. 18:00: Telpaugu stādīšana un augsnes substrāti

Otrajā nodarbībā pievērsīsimies jautājumiem, kas saistīti ar augsnes substrātu izvēli atbilstoši augu prasībām (skābummīļi, sululenti, lielie augi u.c.), kā arī mācīsimies tos sagatavot un pareizi augus pārstādīt.

Otrajā lekcijas daļa būs veltīta epifītu (bromēliju, paparžu) un kukaiņēdājaugu kopšanai.

Praktiskais darbs: sukulentu kompozīcijas stādīšana (līdzi jāņem trauks kompozīcijas stādīšanai, pārējie materiāli dalībniekiem tiks nodrošināti)

3. nodarbība, 11. jūnijā plkst. 18:00: Lielo augu un eksotisko augļaugu kopšanas īpatnības. Augu pavairošana.

Lielie augi, to kopšanas īpatnības, augu apgriešana (palmas, fikusi, dracēnas, jukas u.c.).

Eksotiskie augļaugi (Kafija, vīģe, citrusi, banāns, ananāss, psīdija u.tml.)

Augu sēšana, pavairošana ar spraudeņiem. Kaitēkļu apkarošana.

Praktiskais darbs: telpaugu pavairošana ar spraudeņiem. Augu apgriešana (līdzi var ņemt savus telpaugus).

4. nodarbība, 14. jūnijā plkst. 18:00: Ziedošie augi. Orhidejas.

Ziedošie augi. Vienreiz vai vairākas reizes gadā ziedošie. Ziemā ziedošie. Sīpolaugi. Orhidejas. Pārstādīšana. Miera periods. Mēslošana. Kaitēkļu apkarošana.

Praktiskais darbs: Orhidejas (Phalaenopsis) pārstādīšana

 

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu. LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2.