Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Iepazīsti LU Botāniskā dārza dzīles ekskursijā “Kas aug un dzīvo Botāniskajā dārzā?”
LU Botāniskais dārzs
17.07.2018.

Piektdien, 20.jūlijā, plkst. 19.00 apmeklētajiem būs iespēja iepazīt LU Botāniskā dārza dzīles, pievienojoties ekskursijai “Kas aug un dzīvo Botāniskajā dārzā?”. Nāc ciemos un izbaudi aizraujošu vakaru dabā, iepazīstot neparastākos un krāšņākos augus dārza kolekcijās! Dalība ekskursijā tikai ar iepriekšēju pieteikšanos .

Vasaras vakari ir perfektais laiks, ko pavadīt dabā. LU Botāniskais dārzs aicina izbaudīt vakaru dabā ar pievienoto vērtību, apmeklējot ekskursiju “Kas aug un dzīvo Botāniskajā dārzā?”. Ekskursijā gida pavadībā apmeklētājiem būs iespēja ielūkoties LU Botāniskā dārza dzīlēs – iepazīt neparastākos eksotiskos augus Augu māju siltumnīcās, apmeklēt Tropu tauriņu māju un izzināt tās iemītnieku dzīvi, kā arī izbaudīt krāšņo rožu, flokšu, lavandu un citu āra ekspozīciju augu ziedēšanu, kas ar krāsām un smaržām piepildījuši visu botānisko dārzu.

Ekskursijā dalībnieki noskaidros to, kuri LU Botāniskajā dārza augi uz Zemes pastāvējuši vēl pirms dinozauriem, uzzinās, kādēļ nemaz nepastāv tāda lieta kā “banānkoks”, mācīsies atpazīt dažādus Latvijas un pasaules augus, un, ja paveiksies, varēs aplūkot arī iespaidīgos alojlapu jukas ziedus, ko tā vērusi pirms pāris dienām un pat kaktusus, kas savus ziedus atver vien uz pāris stundām vakaros.

Dalības maksa ekskursijā 2 EUR + ieejas biļete. Bērniem līdz 6 gadu vecumam dalība ekskursijā ir bez maksas. Ar biļešu cenām iespējams iepazīties šeit: https://www.botanika.lu.lv/nacciemos/

Ekskursijas sākums plkst. 19.00. Plānotais ekskursijas ilgums – aptuveni 1,5 h. Pulcēšanās ekskursijai notiks pie kases.

Dalībnieku skaits ekskursijā ir ierobežots, tādēļ dalībai ekskursijā jāpiesakās iepriekš. Izvēlies sev ērtāko pieteikšanās veidu un:
 
- aizpildi elektronisko pieteikuma anketu https://goo.gl/SN3Scb

- raksti agnese.reke@lu.lv

- zvani 67450860 (darba dienās 9.00-17.00).

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

 

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu.

 

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Vasaras sezonā dārzs apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 21.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā vasaras sezonā: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.90 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 3.90, pieaugušajiem – EUR 4.90. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.