Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Ekskursija “Dabas retumi. Kādēļ sargāt augus?” Iepazīsti aizsargājamos augus.
LU Botāniskais dārzs
18.07.2018.

Otrdien, 24. jūlijā, plkst. 19.00 LU Botāniskajā dārzā notiks ekskursija “Dabas retumi. Kādēļ sargāt augus?”, kurā iepazīsim dažādus Latvijas un pasaules aizsargājamos augus, kā arī meklēsim atbildi uz jautājumu, kādēļ augus nepieciešams aizsargāt. Dalība ekskursijā tikai ar iepriekšēju pieteikšanos.

Visi ir dzirdējuši par aizsargājamiem augiem, bet vien retais māk tos dabā atpazīt vai ikdienā aizdomājas par to, kādēļ vispār nepieciešams augus aizsargāt. Lai iepazīstinātu plašāku sabiedrību ar aizsargājamo un reto augu pasauli, otrdien, 24. jūlijā, plkst. 19.00 LU Botāniskajā dārzā notiks ekskursija “Dabas retumi. Kādēļ sargāt augus?”, kurā iepazīsim interesantākos retos un aizsargājamos Latvijas un pasaules augus, kas atrodami LU Botāniskā dārza kolekcijā. Ekskursijā mācīsimies atpazīt Latvijas aizsargājamos augus, lai zinātu, kuri augi dabā saudzējami un meklēsim atbildi uz jautājumu, kādēļ vispār nepieciešams retos augus aizsargāt. Uzzināsim arī to, kas ir invazīvie augi un kādēļ tie ir bīstami dabas daudzveidībai un pavisam vienkārši izbaudīsim vakaru dabā, papildinot savas zināšanas par Latvijas un pasaules dabas vērtībām.

Ekskursija notiks fotoizstādes “Vakarbuļļu retumi” ietvaros, tādēļ tajā izzināsim arī izstādē aplūkojamos augus un uzzināsim to, ar ko īpaši Vakarbuļļi dabas daudzveidības kontekstā. Marija Tučes fotoizstāde “Vakarbuļļu retumi” LU Botāniskajā dārzā apskatāma no 12. jūlija līdz 12. augustam.

LU Botāniskais dārzs vēlas dot iespēju iepazīt aizsargājamo augu pasauli pēc iespējas plašākai publikai, tādēļ dalība ekskursijā ir bez papildus samaksas (ekskursantiem jāiegādājas tikai ieejas biļete LU Botāniskajā dārzā) – nenokavē pieteikšanos, vietu skaits ekskursijā ir ierobežots! Dalība ekskursijā tikai ar iepriekšēju pieteikšanos. Pieteikties iespējams, rakstot agnese.reke@lu.lv, zvanot 67450860 vai aizpildot pieteikuma anketu šeit: https://goo.gl/SN3Scb

Plānotais ekskursijas garums – aptuveni 1,5 h. Pulcēšanās ekskursijai notiks pie kases.

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

 

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu.

 

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Vasaras sezonā dārzs apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 21.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā vasaras sezonā: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.90 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 3.90, pieaugušajiem – EUR 4.90. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.