Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Iesūti LU Botāniskā dārza vēsturiskās bildes un laimē gada abonementu
LU Botāniskais dārzs
16.08.2018.

Par godu 90.dzimšanas dienai, ko šogad svinēs LU Botāniskā dārza Augu māju siltumnīcas, aicinām iesūtīt vēsturiskas bildes, kas uzņemtas LU Botāniskajā dārzā, foto arhīva un jubilejas izstādes veidošanai. Iesniedz fotogrāfijas elektroniski, sūtot tās uz e-pastu: agnese.reke@lu.lv vai atnes kopiju uz Kandavas ielu 2. Izlozes kārtībā izvēlēsimies trīs veiksmīgos, kas iegūs savā īpašumā gada abonementu Latvijas Universitātes Botāniskā dārza apmeklējumam.

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs pastāv kopš 1922. gada, savukārt Augu māju būvniecība uzsākās 1928. gadā. Tajā tika izvietotas tropu, subtropu un sukulentu augu kolekcijas – atsevišķi nodalījumi orhidejām, tropiskajiem ūdensaugiem, sukulentiem, kā arī tā funkcionēja kā pavairošanas un izmēģinājumu māja.  Māju komplekss tika pabeigts 10 gadu laikā. Tad māja bija 9 metrus augsta, bet 1953. gadā jumtu pacēla par 3 metriem, jo palma bija ieaugusi stiklos. 1972.g. beidza lielos rekonstrukcijas darbus, palmu māju uzcēla tādu, kā jūs redziet tagad – augstums 24 m, platība 550 m2. Kopējā platība augu mājām ir 1025 m2.

Augu mājās apskatāmi vairāk kā 1640 taksoni. Daudzi šeit sastopamie augi savā dzimtenē ir nozīmīgi kultūraugi, citi vērtīgi bioloģijas zinātņu izpētes objekti, citi pazīstami kā telpaugi. Augi gan senāk, gan tagad tiek vākti no visas pasaules - sēklu apmaiņā sadarbībā ar pasaules botāniskajiem dārziem, ekspedīcijās, pieredzes apmaiņas braucienos.

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Vasaras sezonā dārzs apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 21.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā vasaras sezonā: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.90 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 3.90, pieaugušajiem – EUR 4.90. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.