Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Meistarklase “Kā pareizi kopt sukulentus?” 22.septembrī LU Botāniskajā dārzā
LU Botāniskais dārzs
18.09.2018.

Izstādes "Dzīvie akmeņi - supersukulenti" ietvaros LU Botāniskajā dārzā sestdien, 22.septembrī plkst. 13.00 notiks meistarklase visiem kaktusu un citu sukulentu mīļotājiem - "Kā pareizi kopt sukulentus?".

Pie sukulentiem pieskaitāmi tādi iecienīti telpaugi kā alvejas, kalanhojas, agaves, naudas koki jeb portulaka krasulas, dažādi kaktusi un daudzi citi augi. Visus sukulentus vieno tas, ka tie pielāgojušies augšanai ekstremālā sausumā un karstumā, piemēram, tuksnešos, kur citi augi izdzīvot nespēj.

Lai gan sukulenti savas sausumizturības dēļ ir salīdzinoši viegli kopjami telpaugi, arī to aprūpe prasa specifiskas iemaņas.

Meistarklasē "Kā pareizi kopt sukulentus?" pieredzes bagātie Kaktusu un citu sukulentu biedrības speciālisti dalīsies ar zināšanām un praktiskām iemaņām, kā labāk aprūpēt sukulentos augus tā, lai tie augtu skaisti un veselīgi, un priecētu saimniekus ar krāšņiem ziediem. Meistarklasē iepazīsimies arī ar izplatītākajām kļūdām sukulentu audzēšanā un uzzināsim, kā no tām izvairīties. Meistarklases dalībniekiem būs iespēja uzdot arī sev aktuālos jautājumus zinošiem speciālistiem.

Uz meistarklasi iespējams pieteikties iepriekš, rakstot agnese.reke@lu.lv, zvanot 67450860 vai aizpildot pieteikuma anketu šeit: goo.gl/gaevsN

Dalība meistarklasēs, iegādājoties LU Botāniskā dārza ieejas biļetes. Meistarklase notiks Palmu mājā. Aptuvenais meistarklases ilgums 1-1,5 h.

Papildus informācija par pasākumu: agnese.reke@lu.lv

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Septembrī dārzs apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 10.00 līdz 19.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā septembrī: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.40 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 2.90, pieaugušajiem – EUR 3.90. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.