Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Meistarklase par litopšu jeb “dzīvo akmeņu” kopšanu 29.septembrī
LU Botāniskais dārzs
20.09.2018.

29.septembrī 13.00 LU Botāniskajā dārzā notiks meistarklase par litopšu jeb “dzīvo akmeņu” kopšanu. Meistarklasi vadīs Kaktusu un citu sukulentu biedrības speciālisti.

Par dzīvajiem akmeņiem dēvētie litopši sava neparastā izskata dēļ ir iecienīti telpaugi, taču to kopšana sagādā galvassāpes ne vienam vien telpaugu audzēšanas entuziastam. Šķietami viegli kopjamie litopši prasa specifisku aprūpi. 29.septembrī plkst. 13.00 LU Botāniskajā dārzā notiks meistarklase “Dzīvo akmeņu jeb litopšu kopšana”, kurā Kaktusu un citu sukulentu biedrības audzētaji dalīsies ar zināšanām, kas noderēs katram, kas mājās audzē vai ir vēlējies audzēt “dzīvos akmeņus”.

Meistarklasē dalībnieki uzzinās, kas jāievēro, lai litopšu audzēšana būtu veiksmīga, izpratīs izplatītākās “dzīvo akmeņu” kopšanas kļūdas, kā arī uzzinās, kā nodrošināt augiem piemērotākos apstākļus un kā panākt to, ka “dzīvie akmeņi” uzzied. Meistarklasi vadīs zinošie Kaktusu un citu sukulentu biedrības audzētāji, kuriem meistarklases dalībnieki varēs uzdot arī sev interesējošos jautājumus.

Meistarklase notiks LU Botāniskā dārza Palmu mājā. Sākums 13.00. Plānotais ilgums – 1-1,5 h. Dalība meistarklasē, iegādājoties ieejas biļeti LU Botāniskajā dārzā.

Dalībai meistarklasē iespējams pieteikties iepriekš, rakstot agnese.reke@lu.lv, zvanot 67450860 (darba dienās 9.00-17.00) vai aizpildot pieteikuma anketu šeit: goo.gl/gaevsN

Meistarklase notiek izstādes “Dzīvie akmeņi - supersukulenti” ietvaros, kas LU Botāniskajā dārzā aplūkojama no 21.septembra līdz 30.septembrim katru dienu 10.00-19.00.

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Septembrī dārzs apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 10.00 līdz 19.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā septembrī: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.40 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 2.90, pieaugušajiem – EUR 3.90. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.