Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Lībiešu dziesmas 18.novembrī LU Botāniskajā dārzā
LU Botāniskais dārzs
13.11.2018.

Svētdien, 18.novembrī plkst. 15.00 Palmu mājā uzstāsies Monta Bernšteine un Dāvis Stalts, izpildot senās lībiešu dziesmas. Koncerts ir brīvi atvērts visiem LU Botāniskā dārza apmeklētājiem, iegādājoties ieejas biļeti botāniskajā dārzā.

Etniskās mūzikas iedvesmots skanējums, sena valoda, tradicionāli pirmsākumi šīs dienas muzikālās izpausmēs - 18.novembrī LU Botāniskā dārza Palmu mājā uzstāsies Monta Bernšteine un Dāvis Stalts, akustiski izpildot senās līvu jeb lībiešu melodijas. Koncerta sākums 15.00. Dalība koncertā ar derīgu ieejas biļeti LU Botāniskajā dārzā. 

Koncertā Dāvis Stalts un Monta Bernšteine kopā ar domubiedriem atgādinās par saknēm, kuras vienmēr bijušas neatņemama mūsu kultūrtelpas daļa. Somugriskā izcelsme un lībiskās identitātes meklējumi ir abiem kopīgi elementi.

Dāvis Stalts bērnībā uzaudzis ar lībiešu valodu, to izmanto jaunu dziesmu radīšanā. Dāvja daiļradē ir vairāki tautas mūzikas raksturā radīti darbi.  Monta, nākusi no līvu krasta, vēršas pie klausītāja, lai ar mūzikas palīdzību vēstītu un atgādinātu par līvu kultūras klātesamību mūsdienu kontekstā. Izmantojot mūziku kā mediju, tiks radīts katram viegli uztverams stāsts kā vēstījums Latvijas svētkos!

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Ziemas sezonā dārzs apmeklētājiem ir atvērts katru dienu no plkst. 10.00 līdz 16.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 1.90 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 2.40, pieaugušajiem – EUR 3.40. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.