Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Iepazīsti Augu māju siltumnīcas ekskursijā 24.novembrī
LU Botāniskais dārzs
15.11.2018.

Dabā sācies miera periods, bet Augu māju siltumnīcas turpina zaļot. LU Botāniskais dārzs aicina ielūkoties Augu mājās dziļāk un iepazīt interesantākos kolekciju augus ekskursijā zinoša gida pavadībā sestdien, 24.novembrī plkst. 12.00. Dalība ekskursijā ar iepriekšēju pieteikšanos.

Augu mājām ir sena pastāvēšanas vēsture - šogad tās atzīmē jau 90 gadu pastāvēšanas jubileju. Augu māju kompleksā augi ir izvietoti pēc ekoloģiskā principa atsevišķās mājās (siltumnīcās), pielāgojot apstākļus tiem, kas valda augu dzimtenē. Augu māju kompleksā ietilpst Subtropu jeb Palmu māja, Tropu māja un Sukulentu māja. Kopumā Augu mājās izvietoti aptuveni 1500 dažādi augu taksoni. Apmeklējot Augu mājas, iespējams ieraudzīt floras pārstāvjus no teju visiem kontinentiem.

24.novembrī plkst. 12.00 LU Botāniskajā dārzā notiks ekskursija, kurā apmeklētājiem būs iespēja iepazīt Augu mājas tuvāk gida pavadībā – dzirdēt stāstus par interesantākajiem siltumnīcās augošajiem augiem un pašām Augu mājām, redzēt savām acīm, kā gatavojas citroni, vīģes un granātāboli un, protams, izbaudīt Augu māju veldzējošo zaļumu.

Ierobežotā grupas izmēra dēļ dalībai ekskursijā ir jāpiesakās iepriekš. Pieteikties iespējams, rakstot agnese.reke@lu.lv, zvanot 67450860 (darba dienās 9.00-17.00) vai aizpildot elektronisko pieteikuma anketu šeit: goo.gl/gaevsN

Ekskursijas ilgums – aptuveni 75 minūtes. Pulcēšanās ekskursijai notiks pie kases. Dalības maksa ekskursijā: 2 EUR + ieejas biļete. Bērniem līdz 6 gadu vecumam dalība ekskursijā bez maksas.

 


Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Ziemas sezonā dārzs apmeklētājiem ir atvērts katru dienu no plkst. 10.00 līdz 16.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 1.90 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 2.40, pieaugušajiem – EUR 3.40. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.