Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Iepazīsti dabas bagātības atraktīvā ekskursijā LU Botāniskajā dārzā
LU Botāniskais ddārzs
07.07.2017

Visu gadu Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs piedāvā iepazīt dabas daudzveidību un uzzināt interesantus faktus par brīvdabas un augu māju kolekcijā esošajiem augiem, piedaloties izglītojošas aktivitātēs un ekskursijās zinoša gida pavadībā.

Latvijas Universitātes Botāniskā dārza ekskursijas apmeklētāji gida pavadībā varēs iepazīties ar interesantākajām dārza ekspozīcijas daļām. Tropu, subtropu un tuksnešu augu valstībā būs iespēja apskatīt gan simtgadīgas palmas, gan kaktusus, mācīties atpazīt indīgākos un bīstamākos augus, kā arī savām acīm ieraudzīt, kā dabā aug eksotiskie banāni, ananāsi un citi augļi. Ekskursijas laikā dalībnieki varēs apskatīt augus, kas uz Zemes mīt jau kopš dinozauru laikiem, uzzināt, kā neiet bojā purvā, izmantojot zināšanas par augu valsti un iemācīsimies vēl daudz ko jaunu un aizraujošu. Ekskursijas laikā īpašu uzmanību pievērsīs krāšņajiem ziedaugiem – acālijām, rododendriem, magnolijām, lilijām, rozēm, dālijām un citiem, kas savus ziedus ver dažādos gada laikos. Ziedonis novērojams arī Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Tropu tauriņu mājā.

Ekskursijas ir piemērotas gan lieliem, gan maziem. Gids ekskursijas saturu un pasniegšanas veidu var pielāgot, vadoties pēc klausītāju vecuma, interesēm un pasākuma specifikas.

Skolas ekskursija, nometnes izbraukums, darba izbraukums, dzimšanas diena vai vienkārši vēlme pabūt dabā kopā ar draugiem, izmanto iespēju izrauties no ikdienas steigas un pavadīt interesantu, noderīgu laiku pie dabas. Piesaki ekskursiju Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā!

Ekskursijas garums – aptuveni 90 minūtes. Minimālais cilvēku skaits grupā – 5. Ekskursijai var pieteikties, rakstot uz agnese.reke@lu.lv vai zvanot uz 67450860 (Agnese). Ekskursiju jāpiesaka vismaz 5 darba dienas iepriekš. Ekskursijas pieejamas latviešu, angļu un krievu valodā. Ja vēlaties ekskursiju pieteikt mazākam cilvēku skaitam, kā arī, ja nepieciešams pielāgot ekskursijas saturu, tas iespējams, individuāli vienojoties (agnese.reke@lu.lv, 67450860)

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs piedāvā:

Vispārīgās ekskursijas garums ir 90 minūtes. Ekskursijas maršrutā ietilpst LU Botāniskā dārza tropu, subtropu un sukulentu siltumnīcas, Tauriņu māja,  kā arī dārza āra ekspozīcija. Ekskursijas maršruts ir mainīgs – gids katrai ekskursijai maršrutu izvēlas individuāli, vadoties pēc laikapstākļiem, kā arī aktuālajiem dažādu augu ziedēšanas laikiem.

Tematiskā ekskursija “Kur augi ar tauriņiem satiekas” tuvāk iepazīstina ar krāšņo tauriņu pasauli un tās mijiedarbību ar augu valstību.  Ekskursijas pirmajā daļā dalībnieki apmeklē Tauriņu māju, kur izzina tauriņu ikdienas dzīvi, neparastākos tauriņu pasaules faktus, kā arī paši savām acīm vēro krāšņos lidoņus un uz savas ādas izjūt eksotisko tropu klimatu. Ekskursijas otrajā daļā gids iepazīstina ar  augu un tauriņu pasaules ciešo saikni, pastāstot neparasto zīdtauriņu stāstu, ielūkojoties tauriņu ēdienkartē, kā arī atklājot, kā tauriņus pievilināt savam dārzam.

Vairāk informācijas par ekskursiju cenām atradīsiet šeit .

Par citām izglītojošām aktivitātēm LU Botāniskajā dārzā lasiet šeit.

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu. LU Botāniskā dārza attīstību atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Maijā dārzs un Tropu tauriņu māja apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 21.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā maijā: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.90 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 3.90, pieaugušajiem – EUR 4.90. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.