Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Notiks tematiskā ekskursija “Zied dālijas!”

05.09.2017

Ceturtdien, 7. septembrī, plkst. 18.00 Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā notiks tematiskā ekskursija “Zied Dālijas!”.

Septembris Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā tradicionāli aizsācies dāliju zīmē – zied no Meksikas nākušās, krāšņuma ziņā nepārspējamās, rudens karalienes. Par godu gaidītajam notikumam ceturtdien, 7. septembrī, Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs aicina uz ekskursiju “Zied dālijas!”.

Ekskursijas dalībnieki iepazīs gan pašas rudens karalienes -  dālijas, gan arī citus skaistus un neparastus Latvijas Universitātes Botāniskā dārza augus. Gida stāstījumā atklāsies gan  Frīdas Kalo saistība ar dālijām, gan tas, kā kļūt bagātam, selekcionējot dālijas, kā arī noskaidrosies, kāpēc nekur pasaulē nav sastopamas zilas dālijas.

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs aicina uz brīdi aizmirst par rudens tuvošanos un izbaudīt vasarīgas tropu noskaņas, apmeklējot Palmu mājas siltumnīcas un ielūkojoties vietā, kur valda mūžīgā vasara – Tropu tauriņu mājā. Siltākajā klimatā katrs interesents varēs savām acīm redzēt, kā gatavojas banāni, dīgst kafijkoku stādi un zied eksotiski ziedaugi. Āra ekspozīcijā apskatāmas vēlās rožu šķirnes, kuru aromāts joprojām vēsta par vasaru, kā arī tādi seni koki, kas uz Zemes mīt jau kopš dinozauru laikiem.

Pieteikšanās ekskursijai, rakstot uz agnese.reke@lu.lv, zvanot uz 67450860 (Agnese) vai aizpildot pieteikuma anketu šeit: šeit: goo.gl/SN3Scb. Dalībnieku skaits ekskursijā ir ierobežots, tādēļ iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta.  Ekskursija notiks, ja būs pieteikušies vismaz 5 dalībnieki.

Dalības maksa ekskursijā 1 personai: 2 EUR + ieejas biļete. Plašāku informāciju par biļešu cenām atradīsiet šeit http://www.botanika.lu.lv/nacciemos/.

Ekskursijas ilgums: 18.00-19.00

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu. Gatavojoties Latvijas Universitātes Botāniskā dārza simtgadei 2022. gadā, tā rekonstrukcijas darbus atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Septembrī dārzs un Tropu tauriņu māja apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 19.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā septembrī: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.40 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 2.90, pieaugušajiem – EUR 3.90. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.