Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Svētdien notiks tematiskā tauriņu ekskursija "Tropu rudens"
LU Botāniskais dārzs
13.09.2017

Rudens LU Botāniskajā dārzā ir ieradies ar krāšņiem notikumiem – Tropu tauriņu māju pārņēmuši izteiksmīgie liesmu tauriņi, pārvēršot to rudenīgā, kustīgā pasakā. Par godu īpašajam notikumam LU Botāniskais dārzs aicina pavadīt svētdienu, 17.septembri pie dabas, apmeklējot ekskursiju "Tropu rudens". Ekskursijas sākums plkst. 12.00.    

Ekskursijā "Tropu rudens" iepazīsim pārsteidzošo tropu tauriņu pasauli – dzirdēsim unikālo zīdtauriņu stāstu, uzzināsim, kāpēc neviens nevar precīzi paredzēt tauriņu izšķilšanos un mēģināsim paši saviem spēkiem uz augu lapām atrast tauriņus, kas pamatoti tiek uzskatīti par maskēšanās lielmeistariem. Palmu mājas siltumnīcās izbaudīsim, cik krāšņs un ziedošs ir rudens tropos, kā arī izpētīsim tās LU Botāniskā dārza āra ekspozīcijas, kuru skaistums visizteiksmīgāk atklājas tieši rudeņos. 


Dalībnieku skaits ekskursijā ir ierobežots, tādēļ iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta.

Pieteikties iespējams, rakstot agnese.reke@lu.lv, zvanot 67450860 (darba dienās 9.00-17.00) vai aizpildot pieteikuma anketu šeit: goo.gl/SN3Scb

Dalības maksa: 3 EUR + ieejas biļete

Ekskursija piemērota kā lieliem, tā maziem, tādēļ atgādinām, ka LU Botāniskais dārzs piedāvā arī ģimenes biļetes, ar kurām botāniskā dārza apmeklējums ir izdevīgāks. 
Nepalaid garām iespēju pavadīt brīvdienu ģimenes lokā tuvāk dabai!


Ekskursijas ilgums: 12.00-13.30

Gids ekskursijas dalībniekus gaidīs pie LU Botāniskā dārza kases. 

 

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu. Gatavojoties Latvijas Universitātes Botāniskā dārza simtgadei 2022. gadā, tā rekonstrukcijas darbus atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds. Ziedojumus administrē Latvijas Universitātes fonds.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Septembrī dārzs un Tropu tauriņu māja apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 19.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā septembrī: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.40 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 2.90, pieaugušajiem – EUR 3.90. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.