Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

24.martā notiks acāliju ziedēšanas ekskursija
LU Botāniskais dārzs
13.03.2019.

Atzīmējot acāliju kolekcijas ziedēšanas pilnbriedu, 24.martā plkst. 12.00 LU Botāniskajā dārzā notiks acāliju ziedēšanas ekskursija gida pavadībā. Dalība ekskursijā tikai ar iepriekšēju pieteikšanos.

Acāliju kolekcijas ziedēšana ir viens no gaidītākajiem notikumiem Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā. Atzīmējot kolekcijas ziedēšanas pilnbriedu, svētdien, 24.martā notiks ekskursija, kurā apmeklētāji zinoša gida pavadībā varēs tuvāk iepazīt Acāliju mājas augu kolekciju. Ekskursijas maršrutā būs iekļauta arī Palmu māja, Tauriņu māja un citas siltumnīcas, kurās džungļu sajūtas var izbaudīt jebkurā gadalaikā. 

Šobrīd visas vietas ekskursijā ir aizņemtas. Pieteikšanās gaidītāju rindai: agnese.reke@lu.lv. 

Ekskursijas sākums plkst. 12.00. Pulcēšanās vieta pie kases. Plānotais ekskursijas ilgums aptuveni 90 minūtes.

Dalības maksa ekskursijā: 2 EUR (gida pakalpojumi)+ieejas biļete. Bērniem līdz 6 gadu vecumam dalība ekskursijā ir bez maksas.

LU Botāniskā dārza acāliju kolekcija ir lielākā visā Baltijā. To 1956. gadā sāka veidot profesors Rihards Kondratovičs, toreizējais LU Botāniskā dārza direktors un acāliju un savvaļas rododendru selekcionārs. Acāliju kolekcija LU Botāniskajā dārzā bijusi arī agrāk, 20.gadsimta 30.gados, taču kara laikā augu kolekcija gāja bojā. Pašlaik LU Botāniskā dārza acāliju kolekcijā ir 130 dažādi kultivāri. Kolekcijā ir pārstāvētas gan agrīnās, gan vidējās un vēlīnās šķirnes, tādēļ Acāliju mājā ziedēšana baudāma no ziemas līdz pat vēlam pavasarim. Tomēr par krāšņāko acāliju ziedēšanas laiku tiek uzskatīti 2 mēneši – februāris un marts. Nepalaid garām!

 

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Ziemas sezonā dārzs apmeklētājiem ir atvērts no plkst. 10.00 līdz 16.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā ziemas sezonā: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.40 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 2.40, pieaugušajiem – EUR 3.40. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem.