Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Izzināt LU Botāniskā dārza dzīles aicina ekskursijā 28.oktobrī
LU Botāniskais dārzs
23.10.2017

Sestdien, 28. oktobrī LU Botāniskais dārzs aicina izbaudīt neikdienišķu brīvdienu dabā, ielūkojoties Botāniskā dārza dzīlēs zinoša gida pavadībā.

Savā teju 100 gadu pastāvēšanas laikā LU Botāniskais dārzs ir uzkrājis neskaitāmus augus no visas pasaules. Lielākie, senākie, krāšņākie, indīgākie, izturīgākie – Botāniskajā dārzā tie visi ir pulcējušies vienkopus, radot brīnumu pilnu dabas bagātību krātuvi.

Ekskursijā „Botāniskā dārza aizkulisēs” ielūkosimies Botāniskā dārza dzīlēs – redzēsim, kā siltumnīcās gatavojas banāni, citroni, vīģes, granātāboli un kā pilnā sparā rit košais orhideju ziedonis. Uzzināsim, kāpēc nemaz nepastāv tāda lieta kā banānkoks, kurš augs nogalināja Napoleona armiju,  kurš augs ir „augšāmcēlies no mirušajiem” un kuru augu Botāniskajam dārzam ir dāvinājis Latvijas eksprezidents Guntis Ulmanis.

Baudīsim krāšņo zelta rudeni un Palmu mājas tropiskus aromātus, kā arī izpētīsim eksotisko tauriņu pasauli Tropu tauriņu mājā un izzināsim vēl daudzus citus Botāniskā dārza glabātos dabas noslēpumus!

Ekskursiju vadīs ilggadējā, zinošā LU Botāniskā dārza darbiniece Rita Riekstiņa, kura, diendienā rūpējoties par Palmu mājas džungļiem, dārzu pārzina kā savas otrās mājas. 

Ekskursijas garums – 1,5 h. Gids ekskursijas dalībniekus gaidīs pie kases.

Dalības maksa 1 personai: 3 EUR + ieejas biļete

Bērniem līdz 7 gadu vecumam ekskursija un ieeja LU Botāniskajā dārzā ir bez maksas.

Dalībai ekskursijā iespējams izmantot arī Ģimenes biļeti – izmanto iespēju pavadīt brīvdienu pie dabas kopā ar saviem tuvākajiem.

Uzmanību - visas vietas ekskursijā ir aizņemtas! Informācijai par turpmākajām ekskursijām LU Botāniskajā dārzā sekojiet www.botanika.lu.lv!

Informācija par ieejas biļešu cenām atrodama LU Botāniskā dārza mājaslapā: www.botanika.lu.lv/nacciemos/

Uz tikšanos dabā!

 

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu. Gatavojoties Latvijas Universitātes Botāniskā dārza simtgadei 2022. gadā, tā rekonstrukcijas darbus atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds. Ziedojumus administrē Latvijas Universitātes fonds.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Ziemas sezonā dārzs un Tropu tauriņu māja apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 16.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā septembrī: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, , studentiem un pensionāriem – EUR 2.40, pieaugušajiem – EUR 3.40, gimenēm (2 pieaugušie un 1 skolēns) – EUR 7.40. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.