Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Notiks lekcija “Ārstniecības augi: elpceļu saslimšanas” LU Botāniskajā dārzā
LU Botāniskais dārzs
24.10.2017

Sestdien, 28.oktobrī plkst. 12.00 LU Botāniskajā dārzā notiks trešā lekciju cikla “Daba dziedē: ārstniecības augi” lekcija “Ārstniecības augi: elpceļu saslimšanas”. Lekciju vadīs sertificēta farmaceite un ārstniecības augu speciāliste Anita Liberte.

“Daba mums ir dāvājusi tik daudzas iespējas, kā sev palīdzēt! Ir tikai jāiemācās tās izmantot. Lekciju cikla mērķis ir iedrošināt cilvēkus plašāk lietot ārstniecības augus un rūpēties par savu veselību pēc iespējas dabiskāk,” izteikusies lekciju cikla vadītāja Anita Liberte.

Trešajā cikla “Daba dziedē: ārstniecības augi” lekcijā pievērsīsimies elpceļu saslimšanu tēmai.

Iesnas, klepus, kakla sāpes un citas elpceļu problēmas – tās ir nepatīkamas izjūtas, ar kurām kaut reizi dzīvē ir saskāries katrs. Īpaši aktuāla elpceļu problēmu tēma kļūst rudeņos, kad laikapstākļi kļūst ievērojami vēsāki, mitrāki un vējaināki.

Lekcijā “Ārstniecības augi: elpceļu saslimšanas” runāsim par elpceļu slimību dziedēšanu ar dabīgiem līdzekļiem un iepazīsim augus, kas elpceļu problēmas palīdzēs uzveikt visefektīvāk.

Apskatīsim gan augus, kas palīdzēs atvieglot ikdienas diskomfortu elpceļu saslimšanu laikā, gan augus, kas lietojami slimību ārstēšanai.

Lekcijā apgūsim arī pareizu tēju, uzlējumu un sīrupu gatavošanu – mākslu, kas ir viens no veiksmīgas ārstēšanās pamatakmeņiem.

Latvijā sastopamos ārstniecības augus mācīsimies atpazīt arī dabā.

Ierobežotā vietu skaita dēļ iepriekšēja pieteikšanās uz lekciju ir obligāta. Pieteikties iespējams, rakstot agnese.reke@lu.lv (vēstulē jānorāda dalībnieku skaits) zvanot 67450860 (9.00-17.00 darba dienās) vai aizpildot pieteikuma anketu šeit: goo.gl/SN3Scb

Dalība lekcijā, iegādājoties LU Botāniskā dārza ieejas biļeti, bez papildus samaksas. Pulcēšanās lekcijai notiks Palmu mājas vestibilā.

Lekcijas aptuvenais garums – 90 minūtes.

 

Nākamā lekcija ciklā “Daba dziedē: ārstniecības augi”:

Sestdien, 4.novembrī plkst. 12.00 “Ārstniecības augi: mieram un veselīgam miegam”.

 

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu. Gatavojoties Latvijas Universitātes Botāniskā dārza simtgadei 2022. gadā, tā rekonstrukcijas darbus atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds. Ziedojumus administrē Latvijas Universitātes fonds.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Ziemas sezonā dārzs un Tropu tauriņu māja apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 16.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā septembrī: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, , studentiem un pensionāriem – EUR 2.40, pieaugušajiem – EUR 3.40, gimenēm (2 pieaugušie un 1 skolēns) – EUR 7.40. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.