Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Aicina uz lekciju “Ārstniecības augi kuņģa veselībai” LU Botāniskajā dārzā 14.novembrī
LU Botāniskais dārzs
07.11.2017

Atsaucoties uz klausītāju lielo interesi, LU Botāniskais dārzs izsludina otro daļu lekciju ciklam “Daba dziedē: ārstniecības augi”. Pirmā lekcija “Ārstniecības augi kuņģa veselībai” notiks otrdien, 14.novembrī plkst. 12.00. Lekciju vadīs sertificēta farmaceite un ārstniecības augu pazinēja Anita Liberte.

Lekciju cikla “Daba dziedē: ārstniecības augi” otrās daļas pirmajā lekcijā runāsim par kuņģa un gremošanas sistēmas veselību. Gremošanas sistēma ir viena no svarīgākajām organisma sistēmām. Gremošanas sistēmas problēmas visbiežāk rodas nesabalansēta, nepārdomāta uztura un ikdienas stresa dēļ.

Lekcijā runāsim par to, kā saglabāt kuņģi un gremošanas sistēmu veselu ar dabiskiem līdzekļiem – izmantojot ārstniecības augus. Lektore pastāstīs gan par augiem, kas palīdzēs uzturēt kuņģa veselību ikdienā, gan par augiem, kas palīdzēs novērst un atvieglot gremošanas problēmas.

Lekcijā uzzināsim arī to, kā pareizi gatavot zāļu tējas - uzlējumus, novārījumus un macerātus - tā, lai to iedarbība būtu efektīva. Lektore dalīsies arī ar vienkāršām, taču iedarbīgām mājas apstākļos īstenojamām receptēm kuņģa veselībai un gremošanas problēmu mazināšanai.

Ierobežotā vietu skaita dēļ iepriekšēja pieteikšanās dalībai lekcijā ir obligāta. Pieteikties iespējams, rakstot agnese.reke@lu.lv, zvanot 67450860 (darba dienās 9.00-17.00) vai aizpildot pieteikuma anketu šeit: goo.gl/SN3Scb

Dalība, iegādājoties LU Botāniskā dārza ieejas biļeti, bez papildus samaksas.

Lekcijas aptuvenais garums – 90 minūtes. Pulcēšanās lekcijai notiks Palmu mājas vestibilā.

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu. Gatavojoties Latvijas Universitātes Botāniskā dārza simtgadei 2022. gadā, tā rekonstrukcijas darbus atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds. Ziedojumus administrē Latvijas Universitātes fonds.

 

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Novembrī dārzs un Tropu tauriņu māja apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 16.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā septembrī: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.40 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 2.40, pieaugušajiem – EUR 3.40. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.