Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Ar pasākumu ciklu “Ziemas saulgriežu ceļš” aicina svinēt Ziemassvētkus LU Botāniskajā dārzā
LU Botāniskais dārzs
28.11.2017

Četras nedēļas nogales, no 3. līdz 23. decembrim, Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā norisināsies pasākumu programma “Ziemas saulgriežu ceļš”, kas ar radošajām darbnīcām, lekcijām, meistarklasēm, tirdziņu un koncertiem dos iespēju gan materiāli, gan garīgi sagatavoties Ziemassvētkiem.

Ziemas saulgriežu maģija slēpjas grūti aptveramajā spējā  gada tumšākajā laikā likt iemirdzēties gaismai, mieram un harmonijai. Ziemassvētki ir gada harmoniskākais laiks. Šogad LU Botāniskais dārzs to atzīmēs ar īpašu pasākumu ciklu “Ziemas saulgriežu ceļš”, visa mēneša garumā aicinot gatavoties svētku svinēšanai un smelties enerģiju no dabas ziemīgajā LU Botāniskajā dārzā.

Cikla “Ziemas saulgriežu ceļš” pasākumu programma aizsāksies svētdien, 3. decembrī, kad Palmu mājas vestibilā no plkst. 11.00 līdz 14.00 norisināsies adventes vainagu veidošanas meistarklase. Pēc meistarklases, plkst. 14.00, visi interesenti aicināti uz interaktīvu lekciju “Ziemassvētku garša”, kurā sertificēta farmaceite un ārstniecības augu pazinēja Anita Liberte iepazīstinās ar tik pazīstamo Ziemassvētku garšvielu izcelšanos un īpašībām, kā arī sniegs padomus Ziemassvētku sīrupu un liķieru gatavošanā mājas apstākļos.

Sestdien, 9. decembrī, no plkst. 11.00 līdz 14.00 visi interesenti aicināti uz enerģētisko svētku dekoru – puzuru, veidošanas meistarklasi, kam sekos Guntas Saules vadīta lekcija par ziemas saulgriežiem latviešu folklorā. Lekciju stāstīto ilustrēs muzikāli folkloras kopas priekšnesumi. Lekcijas sākums plkst. 14.00.

Sestdien, 16. decembrī, no plkst. 11.00 līdz 16.00 norisināsies Ziemassvētku tirdziņš, kurā latviešu amatnieki, dizaineri un pārtikas ražotāji piedāvās iegādāties gan dāvanas mīļajiem, gan gardumus svētku galdam, gan Ziemassvētku dekorus mājokļa rotāšanai un vēl daudzus citus kvalitatīvus produktus. Tirdziņu noslēgs jauktā kora “Aura” koncerts plkst. 15.00.

Ziemassvētku pasākumu cikla izskaņā, sestdien,  23. decembrī plkst. 12.00 LU Botāniskā dārza Palmu mājā koncertu sniegs Emiļa Melngaiļa Liepājas Zvanu ansamblis “Campanella” Astras Ziemeles vadībā.

Ieeja uz visiem pasākumiem bez maksas. Seko līdzi jaunumiem LU Botāniskā dārza tīmekļa vietnē vai Facebook lapā. Dalība adventes vainagu un puzuru veidošanas meistarklasēs ar iepriekšēju pieteikšanos, rakstot uz karlina.engere@lu.lv. Uz adventes vainagu meistarklasi pieteicies maksimālais dalībnieku skaits. Pieteikšanās uz puzuru veidošanas darbnīcu sāksies 4. decembrī.

“Ziemas saulgriežu ceļš” pasākumu programmu LU Botāniskajā dārzā īsteno ar Rīgas domes, Rīgas domes Izglītības un kultūras departamenta finansiālu atbalstu.

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu. Gatavojoties Latvijas Universitātes Botāniskā dārza simtgadei 2022. gadā, tā rekonstrukcijas darbus atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds. Ziedojumus administrē Latvijas Universitātes fonds

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Ziemas sezonā dārzs un Tropu tauriņu māja apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 16.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā ziemas sezonā: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.40 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 2.40, pieaugušajiem – EUR 3.40. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.