Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Otrajā Adventē notiks īpaša svētku ekskursija “Bībeles augi”
LU Botāniskais dārzs
29.11.2017

Ziemassvētku noskaņas aizvien vairāk pārņem arī LU Botānisko dārzu. Otrajā adventē, svētdien, 10. decembrī, plkst. 12.00 aicinām uz svētku gaidīšanas laika ekskursiju “Bībeles augi”, kurā iepazīstinās gan ar plaši pazīstamiem, gan mazāk zināmiem augiem, kas minēti Vecajā un Jaunajā Derībā.

Bībeli var lasīt dažādi, arī kā unikālu vēstures avotu, kas sniedz liecības par dabu un augiem. Pirmo reizi LU Botāniskā dārza speciālisti Bībeles augu tēmai pievērsās 2009.gadā, kad par šo tēmu tapa izstāde, kas iemantoja plašas skatītāju simpātijas. Šogad LU Botāniskais dārzs piedāvā Bībeles augus iepazīt īpašā ekskursijā zinoša gida pavadībā. Daudzi no Vecajā un Jaunajā derībā minētajiem augiem ir labi pazīstami arī mūsdienās. Tie tiek audzēti dārzos un tīrumos, lietoti medicīnā, pārtikā un citām vajadzībām. Daudziem no tiem arī mūsdienās ir simboliska nozīme, turklāt ne tikai kristīgajā kultūrā.

Ekskursijā iepazīstinās ar tiem Bībeles augiem, kuru mājas ir eksotiskās Palmu mājas siltumnīcas, kā arī botāniskā dārza brīvdabas teritorija. Ekskursijas dalībnieki uzzinās, kurš augs savulaik bijis dārgāks par zeltu, kādi augi ietilpst priesteru svaidāmo eļļu sastāvā, no kura auga pārticis Jānis Kristītājs un kurš Bībeles augs mūsdienās tiek izmantots kā veselīgāka kakao alternatīva. Iepazīsim arī tos augus, kuru augļi pretendē uz Ādama un Ievas aizliegtā augļa statusu, kurš augs minēts ne tikai Bībelē, bet arī Korānā, kā arī uzzināsim, kuras mūsdienās plaši izplatītas garšvielas minētas jau senajos Bībeles rakstos.   

Ekskursantu grupas dalībnieku skaits ir ierobežots. VISAS VIETAS UZ 10. DECEMBRA EKSKURSIJU IR AIZŅEMTAS.

Tiks izsludināta papildus ekskursija "Bībeles augi". Sekojiet līdzi informācijai LU Botāniskā dārza tīmekļa vietnē un Facebook lapā.


Ekskursijas garums aptuveni 1 stunda. Pulcēšanās ekskursijai notiks pie LU Botāniskā dārza kases

Dalības maksa ekskursijā: 3 EUR + ieejas biļete. Atgādinām, ka dalībai ekskursijā iespējams izmantot arī izdevīgo ģimenes biļeti – pavadi pirmssvētku laiku kopā ar sev mīļajiem!

Ar ieejas biļešu cenām iespējams iepazīties šeit: https://www.botanika.lu.lv/nacciemos/

 

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu. Gatavojoties Latvijas Universitātes Botāniskā dārza simtgadei 2022. gadā, tā rekonstrukcijas darbus atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds. Ziedojumus administrē Latvijas Universitātes fonds.

 

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Oktobrī-decembrī dārzs un Tropu tauriņu māja apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 16.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā novembrī: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.40 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 2.40, pieaugušajiem – EUR 3.40. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.