Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Palmu mājā veidos puzurus un izzinās ziemas saulgriežus
LU Botāniskais dārzs
04.12.2017

Sestdien, 9. decembrī, Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Palmu mājā ciklā “Ziemas saulgriežu ceļš” norisināsies puzuru veidošanas darbnīca un muzikāla lekcija par ziemas saulgriežu nozīmi latviešu folklorā.

Šogad visu decembri Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ar īpašu pasākumu ciklu “Ziemas saulgriežu ceļš”  palīdzēs ikkatram sagatavoties  Ziemassvētkiem. Dienu pirms otrās adventes  apmeklētāji aicināti izbaudīt Ziemassvētku gaidīšanas laiku tautiskā garā. No plkst. 11.00 līdz 14.00 Palmu mājas vestibilā norisināsies puzuru veidošanas darbnīca sadarbībā ar floristikas studiju “Grieta”.  SASNIEGTS MAKSIMĀLAIS DALĪBNIEKU SKITS. BRĪVU VIETU NAV.

Pēc meistarklases Palmu mājā notiks latviešu folkloras pētnieces Guntas Saules lekcija par ziemas saulgriežiem latviešu folklorā, kurā varēs  izzināt ziemas saulgriežu būtību, to izcelsmi, nozīmi  cilvēka dzīvē, kā arī iepazīt šo gaismas gaidīšanas svētku tradīcijas. Lekciju papildinās muzikāli priekšnesumi folkloras kopas izpildījumā.

Pasākumu cikla “Ziemas saulgriežu ceļš” turpinājumā gaidāms arī Ziemassvētku tirdziņš, kas norisināsies, sestdien, 16. decembrī, no plkst. 11.00 līdz 16.00 un jauktā kora “Aura” koncerts plkst. 15.00.  Sestdien,  23. decembrī plkst. 12.00 LU Botāniskā dārza Palmu mājā koncertu sniegs Emiļa Melngaiļa Liepājas Zvanu ansamblis “Campanella” Astras Ziemeles vadībā.

Ieeja uz visiem pasākumiem bez maksas. Seko līdzi jaunumiem LU Botāniskā dārza tīmekļa vietnē vai Facebook lapā.

“Ziemas saulgriežu ceļš” pasākumu programmu LU Botāniskajā dārzā īsteno ar Rīgas domes, Rīgas domes Izglītības un kultūras departamenta finansiālu atbalstu.

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu. Gatavojoties Latvijas Universitātes Botāniskā dārza simtgadei 2022. gadā, tā rekonstrukcijas darbus atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds. Ziedojumus administrē Latvijas Universitātes fonds

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Ziemas sezonā dārzs un Tropu tauriņu māja apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 16.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā ziemas sezonā: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.40 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 2.40, pieaugušajiem – EUR 3.40. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv