Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Ar zvanu ansambļa koncertu noslēgsies Ziemassvētku gaidīšanas laiks LU Botāniskajā dārzā
LU Botāniskais dārzs
19.12.2017

Sestdien, 23. decembrī, plkst. 12.00 Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Palmu mājā ciklā “Ziemas saulgriežu ceļš” notiks Liepājas zvanu ansambļa “Campanella” koncerts.

Īsi pirms Ziemassvētkiem  apmeklētāji aicināti rast harmoniju un svētku noskaņojumu Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Palmu mājā, kur uzstāsies Liepājas zvanu ansamblis. Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Palmu mājā zvanu skaņās izskanēs tautā pazīstamas Ziemassvētku dziesmas. Programmā tautasdziesmas, latviešu komponista Imanta Kalniņa, Georga Frīdriha Hendeļa, Leonarda Koena un citu pazīstamu komponistu daiļrade.

Liepājas zvanu ansamblis dibināts 1999.gadā pie Liepājas Metodistu draudzes, kad to īpašumā nonāca zvani 3 oktavās. Tagad zvanu ansamblis "Campanella" darbojas Liepājas Mūzikas vidusskolas paspārnē un to vada Astra Ziemele. Zvanu ansambļa repertuārs ir ļoti daudzveidīgs. Atskaņo garīgo, klasisko, tautas un populāro mūziku.

Koncerts ir viens no pasākumu cikla “Ziemas saulgriežu ceļš” notikumiem.  Visa mēneša garumā Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs aicina gatavoties baltāko svētku svinēšanai – dekorēt adventes vainagus, iepazīt Ziemassvētku garšas, vērt puzurus, izzināt ziemas saulgriežu nozīmi latviešu folklorā, sarūpēt svētku dāvanas mīļajiem amatnieku tirdziņā, gūt garīgu baudījumu kora un zvanu ansambļa skanējumā, bet, pats galvenais, smelties enerģiju no dabas un dzīvības ziemīgajā LU Botāniskajā dārzā.

“Ziemas saulgriežu ceļš” pasākumu programmu LU Botāniskajā dārzā īsteno ar Rīgas domes, Rīgas domes Izglītības un kultūras departamenta finansiālu atbalstu.

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu. Gatavojoties Latvijas Universitātes Botāniskā dārza simtgadei 2022. gadā, tā rekonstrukcijas darbus atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds. Ziedojumus administrē Latvijas Universitātes fonds

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Ziemas sezonā dārzs un Tropu tauriņu māja apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 16.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā ziemas sezonā: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.40 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 2.40, pieaugušajiem – EUR 3.40. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.