Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Ielūkojies LU Botāniskā dārza dzīlēs ekskursijā “Kas zied un dzīvo Botāniskajā dārzā?”
LU Botāniskais dārzs
03.01.2018

Sestdien, 13.janvārī, plkst. 12:00 Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs aicina izzināt augu valstību ekskursijā “Kas zied un dzīvo Botāniskajā dārzā?”. Dalībai ekskursijā jāpiesakās iepriekš.

Pastaigājoties pa LU Botāniskā dārza Palmu mājas siltumnīcām, acīm paveras gan labi pazīstami augi, gan eksotiski augi, kas pārsteidz pat erudītākos augu pazinējus.  Ekskursijā “Kas zied un dzīvo Botāniskajā dārzā?” zinoša gida pavadībā varēs iepazīt interesantākos LU Botāniskā dārza augus un to stāstus, uzzināt, kurš Palmu mājas iemītnieks ir senāks par pašu siltumnīcu, kuri augi uz Zemes ir mituši vēl pirms dinozauriem, kā arī izzināt daudzus citus augu pasaules noslēpumus.

Lai gan ārā valda ziema, LU Botāniskais dārzs ziemas miegu neguļ – Palmu mājā gatavojas citroni un granātāboli, ziedus vērušas kamēlijas un citi ziedaugi.  Ekskursijas apmeklētāji varēs apskatīt briestošos eksotiskos augļus, ko ikdienā redzam tikai veikalu plauktos un priecēt acis ar krāšņajiem ziemas ziedētājiem. Ekskursijā paviesosies arī Acāliju māju, kur sākas aukstās sezonas gaidītākā ziedēšana – ar katru dienu ar vien vairāk ziedus ver krāšņās LU Botāniskā dārza acālijas.

Dalībai ekskursijā jāpiesakās iepriekš. Šobrīd visas vietas ekskursijā ir aizņemtas. Informācija par turpmākajām ekskursijām jau drīzumā!

Dalības maksa ekskursijā 1 personai ir 3 EUR. Papildus jāiegādājas ieejas biļete. Bērniem līdz 7 gadu vecumam dalība ekskursijā ir bez maksas.  Ekskursijas ilgums aptuveni 1,5 h. Pulcēšanās ekskursijai notiks pie kases. 

Informācija par ieejas biļešu cenām atrodama LU Botāniskā dārza mājas lapā: http://www.botanika.lu.lv/nacciemos/

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu. Gatavojoties Latvijas Universitātes Botāniskā dārza simtgadei 2022. gadā, tā rekonstrukcijas darbus atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds. Ziedojumus administrē Latvijas Universitātes fonds.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Novembrī dārzs un Tropu tauriņu māja apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 16.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā ziemas sezonā: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.40 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 2.40, pieaugušajiem – EUR 3.40. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.