Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Palmu mājā notiks ģimeņu folkloras kopas “Garataka” koncerts
LU Botāniskais dārzs
17.01.2018

Svētdien, 28. janvārī, plkst. 15.00 Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Palmu mājā notiks ģimeņu folkloras kopas “Garataka” koncerts.

Janvāra pēdējā svētdienā ar ģimenes folkloras kopas “Gararaka” koncertu atsāksies svētdienu koncertu sezona LU Botāniskā dārza Palmu mājā, kas apmeklētājiem piedāvās baudīt kvalitatīvu dažādu žanru mūziku eksotiskā un zaļā vidē, īpašā akustikā un smelties ziemas pelēcībā un tumsā tik trūkstošo krāsainību un dzīvību.

Ģimeņu studijas „Garataka” galvenā vērtība ir ģimene. Studijas pamatdarbība balstās uz cilvēka mūža godu un gadskārtu ieražu svinēšanu. “Garatakā” sapulcējas Rīgas ģimenes, kuru saknes meklējamas dažādos Latvijas novados. Apmeklējot mēģinājumus, braucot lauka pētījumos, piedaloties dažādās nometnēs un meistarklasēs, etnomuzikoloģes Asnates Rancānes vadībā vecāki rūpīgi izzina un apgūst savas lokālās tradīcijas - dziesmas, ieražas, tautas tērpus. Vissvarīgākais ir šīs iegūtās zināšanas un prasmes nodot saviem bērniem.

Mēs esam ģimenes, kas dzied tautas dziesmas. Mēs spēlējam, dancojam un ejam rotaļās, svinam svētkus, kā to darīja mūsu vecvecāki, un kā to turpinās darīt mūsu mazmazbērni. Mēs smeļamies spēku dziedāšanā. Dziedam mežos un muižās, mēs dziedam laukos un laukumos. Tagad dziedāsim arī starp palmām. Nāc un esi kopā ar mums,” aicina ģimeņu folkloras kopas “Garataka”dalībnieki.

„Dzīve ir pilnā dažādu jūtu un sajūtu - te prieka, te skumju, te noguruma, te pacilājuma. Dažreiz gribas vienkārši būt kopā. Kopā ar draugiem, kopā ar ģimenēm, kopā sievām, vīriem, bērniem, jauniešiem. Smelties spēkos un dziedāt.” Koncertā skanēs tautas dziesmas no godiem un gadskārtu svinībām. Spēlēs arī ermoņika, vijole un basīte. Piedalīsies astoņas Garatakas ģimenes: Auziņu, Dāvidsonu, Markovu, Zariņu, Banderu, Jekimovu, Veipu un Rudzīšu ģimenes.

Ieeja koncertā, iegādājoties ieejas biļeti LU Botāniskajā dārzā. Ar biļešu cenām var iepazīties https://www.botanika.lu.lv/nacciemos/

 

Tajā pašā dienā no plkst.  13.00 Palmu mājas vestibilā savas radošās prasmes dārza apmeklētājiem ierādīs zīmola “Lidulula” radītāja Ilze Luģe. Gan lieliem, gan maziem koncerta apmeklētājiem būs iespēja sajust keramiku un radīt kādu skaistu, paliekošu rezultātu. Dalība darbnīcā par ziedojumiem.

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Ziemas sezonā dārzs apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 10.00 līdz 16.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā ziemas sezonā: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.40 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 2.40, pieaugušajiem – EUR 3.40. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.