Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Ar LIFE+ projekta “Mitrāji” fotoizstādi atzīmē Starptautisko mitrāju dienu
LU Botāniskais dārzs
02.02.2018

Piektdien, 2. februārī, visā pasaulē atzīmē Starptautisko mitrāju dienu. LU Botāniskais dārzs Starptautisko mitrāju dienu iezīmē ar LIFE+ projekta “Mitrāji” veidoto foto un multimediju izstādi “Purvā no -30°C līdz +30°C”, kas no 2. februāra apskatāma Palmu mājas vestibilā.

Izstādē izvietotas fotogrāfijas, kurās iemūžinātas ekspedīcijas uz projekta vietām – Gaujas nacionālo parku, Slīteres nacionālo parku, dabas liegumiem „Ziemeļu purvi” un „Raunas Staburags”, mitrāju biotopi – zemā, augstā un pārejas tipa purvi, avoti, avoksnāji, kā arī mitrājos sastopamās augu un dzīvnieku sugas. Kā liecina izstādes nosaukums, fotogrāfi purvos ir devušies ne tikai vasaras karstumā, bet arī ziemas spelgonī, ikreiz tos ieraugot pavisam citā gaismā.

Par projektu

LIFE+ projekta “Mitrāji” mērķis ir īstenot mitrāju aizsardzības un atjaunošanas pasākumus, lai nodrošinātu Latvijā un Eiropas Savienībā nozīmīgu biotopu saglabāšanu un aizsardzību.

Tā laikā plānots projekta darbības vietās nodrošināt vislabvēlīgākā statusa sasniegšanu Latvijā un Eiropas Savienībā īpaši aizsargājamajiem augsto purvu, pārejas purvu un slīkšņu, kā arī avotaino purvu biotopiem, tajos esošajām augu un dzīvnieku sugām, kā arī veikt projekta darbības vietās esošo aizsargājamo purva biotopu apsaimniekošanu. Augstajos purvos nodrošināt pastāvīgus mitruma apstākļus un atjaunot sākotnējo veģetāciju, samazināt invazīvā Sosnovska latvāņa audžu platības avotainajos purvu biotopos, izcirst krūmus pārejas purvos un slīkšņās, veikt ilglaicīgus purva veģetācijas izmaiņu novērojumus (monitoringu). Projekta “Mitrāji” ietvaros organizē nacionāla un starptautiska mēroga seminārus dažādām interešu grupām, tā veicinot mitrāju biotopu atjaunošanas un saglabāšanas pieredzes nodošanu speciālistiem un plašākai sabiedrībai. Ar LIFE + projektu “Mitrāji” plānots izglītot sabiedrību par purvu aizsardzības, saglabāšanas un apsaimniekošanas nepieciešamību ar projekta mājas lapas un 5 informatīvo bukletu palīdzību, kā arī izveidojot mobilu interaktīvu multimediju ekspozīciju, foto izstādi un 4 filmas.

Vairāk informācijas par projektu atradīsiet šeit.

 

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Ziemas sezonā dārzs un Tropu tauriņu māja apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 16.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā ziemas sezonā: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.40 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 2.40, pieaugušajiem – EUR 3.40. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.