Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Valentīndienā jauno sezonu sāks LU Botāniskā dārza Tropu tauriņu māja
LU Botāniskais dārzs
09.02.2018

Trešdien, 14. februārī, plkst. 10.00 jauno sezonu sāks Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Tropu tauriņu māja, kas līdz pat vēlam rudenim piedāvās iespēju iepazīt Latvijas apstākļiem netipiskas eksotisko tauriņu sugas.

LU Botāniskā dārza Tropu tauriņu mājā ikvienam ir iespēja piedzīvot tropu eksotiku, izjust tauriņu spārnu vēdas, augu smaržu un džungļu klimatu. Februāra aukstumā temperatūra Tropu tauriņu mājā var sasniegt pat 25 grādus,  nodrošinot piemērotus apstākļus Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas džungļos mītošajām tauriņu sugām. Caur inkubatora logu var vērot arī maģisko tauriņa šķilšanās norisi

Tropu tauriņu māja LU Botāniskajā dārzā darbojas kopš 2012. gada. Izveidošanas brīdī tā bija Baltijā vienīgā Tropu tauriņu māja, kas piedāvāja aplūkot tauriņus no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem. Dabā šie tauriņi dzīvo baros un mitinās klajās, saulainās laucēs. Tie pārtiek no ziedu nektāra un gatavu augļu sulas.  Lielāko tauriņu spārnu atvērums ir salīdzināms ar divām lielām plaukstām.

Ceļš uz Tropu tauriņu māju ved caur Acālju māju, kur šobrīd pilnos ziedos un spilgtās krāsās zied graciozās acālijas. Visu Velentīndienu LU Botāniskā dārza Tropu tauriņu mājā būs iespēja nofotogrāfēties īpašā Fazer fotostūrītī un nobaudīt Fazer "Geisha" saldumus.

Tropu Tauriņu mājas apmeklējums iekļauts LU Botāniskā dārza ieejas biļetes. Plānojot Tropu tauriņu mājas apmeklējumu, aicinām ņemt vērā, ka tropu tauriņi visaktīvākie ir dienas gaišajā laikā.

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Ziemas sezonā dārzs un Tropu tauriņu māja apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 16.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā ziemas sezonā: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.40 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 2.40, pieaugušajiem – EUR 3.40. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.