Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Izsludina papildekskursiju “Bībeles augi” 6.aprīlī

04.04.2018

Atsaucoties uz lielo interesi, LU Botāniskais dārzs izsludina papildekskursiju “Bībeles augi”. Ekskursija notiks piektdien, 6.aprīlī plkst. 17:30. Dalībai ekskursijā ir jāpiesakās iepriekš.

Bībeli var lasīt dažādi, arī kā unikālu vēstures avotu, kas sniedz liecības par dabu un augiem.

Pirmo reizi LU Botāniskā dārza speciālisti Bībeles augu tēmai pievērsās 2009.gadā, kad par šo tēmu tapa izstāde, kas iemantoja plašas skatītāju simpātijas. Tagad LU Botāniskais dārzs piedāvā Bībeles augus iepazīt ekskursijā.

Daudzi no Vecajā un Jaunajā derībā minētajiem augiem ir labi pazīstami arī mūsdienās. Tie tiek audzēti dārzos un tīrumos, lietoti medicīnā, pārtikā un citām vajadzībām. Daudziem no tiem arī mūsdienās ir simboliska nozīme, turklāt ne tikai kristīgajā kultūrā.

Ekskursijā iepazīsim tos Bībeles augus, kuru mājas ir eksotiskās Palmu mājas siltumnīcas, kā arī botāniskā dārza āra teritorija. Uzzināsim to, kurš augs savulaik ir bijis dārgāks par zeltu, no kura auga pārticis Jānis Kristītājs un to, kuri augļi pretendē uz Ādama un Ievas aizliegtā augļa statusu. Uzzināsim arī to, kuras mūsdienās iecienītas garšvielas ir minētas jau senajos Bībeles rakstos un daudz ko citu.

Dalībai ekskursijā jāpiesakās iepriekš, rakstot agnese.reke@lu.lv, zvanot 67450860 (darba dienās 9.00-17.00) vai aizpildot pieteikuma anketu šeit: goo.gl/SN3Scb

Dalības maksa ekskursijā 2 EUR + ieejas biļete. Bērniem līdz 6 gadu vecumam dalība ekskursijā ir bez maksas.

Ekskursijas garums ir aptuveni 1 stunda. Pulcēšanās ekskursijai notiks pie LU Botāniskā dārza kases.

 

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Aprīlī dārzs un Tropu tauriņu māja apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 19.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā ziemas sezonā: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.40 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 2.90, pieaugušajiem – EUR 3.90. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.