Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Vēlies jaunu telpaugu? Nāc un iegādājies to LU Botāniskajā dārzā
LU Botāniskais dārzs
11.04.2018

Sestdien, 14. aprīlī, no plkst. 11.00 Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Palmu mājas vestibilā notiks telpaugu tirdzniecība, kas interesentiem, telpaugu cienītājiem, dos iespēju iegādāties kādu daļu no botāniskā dārza zinošo dārznieku lolotajiem, tirdzniecībā esošajiem, augiem.

Lai skaista būtu ne tikai pavasarīgā ainava aiz loga, bet arī katrs stūrītis mājoklī, laikā, kad tik ļoti ilgojamies pēc zaļuma it visur, Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs aicina papildināt privātās telpaugu kolekcijas ar kādu jauninājumu. Pavasara tirdziņa dienā interesentiem būs iespēja iegādāties kvalitatīvus telpaugus, par kuriem gadu garumā rūpējušies pieredzējušie LU Botāniskā dārza speciālisti un kuri tikai tirdziņa dienā būs pieejami tirdzniecībai. 


LU Botāniskā dārza telpaugu izpārdošanā Pavasara tirdziņā būs pieejami gan tādi labi pazīstami un izplatīti telpaugi kā pelargonijas, sansevjēras jeb līdakastes, hemantes, kafijas koki, papardes, aspidistras jeb mājas svētības un citi, gan arī mazāk zināmi eksemplāri. Pieejami būs arī dažādu veidu sukulenti – agaves, alojes, krasulas, havortijas, eonijas un vēl daudzi citi. Savam mājoklim piemērotāko visvieglāk atradīsiet, atnākot uz botānisko dārzu sestdien un izvēloties klātienē.


Atgādinām, ka tirdzniecības dienā iegādāties varēs tikai īpaši šim nolūkam sagatavotus telpaugus. Pārējo kolekciju aicinām baudīt ar acīm uz vietas LU Botāniskajā dārzā.

 

Pavasara tirdziņš ir iespēja ne vien baudīt svaigu gaisu un dabas skaistumu, veselīgu latviešu ražotāju pārtikas produkciju, izsmalcinātus latviešu amatnieku darinājumus dzirkstošā pavasara atmosfērā, bet arī uzzināt, kā pareizi pavairot telpaugus ar spraudeņiem, izzināt pavasara ārstniecības augu pasauli, kā arī doties izjādēs ar ponijiem un vēl paspēt izbaudīt ziedošās acālijas un eksotiskos tauriņus Tropu tauriņu mājā.

 

Pavasara tirdziņa dienā ieeja LU Botāniskajā dārzā par īpašu cenu - 3 EUR pieaugušajiem; 2 EUR studentiem, pensionāriem un bērniem līdz 7 g.v. Vairāk informācijas par pasākumu atradīsiet https://www.facebook.com/events/204251763504718/.

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu.

 

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Aprīlī dārzs un Tropu tauriņu māja apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 19.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā ziemas sezonā: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.40 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 2.90, pieaugušajiem – EUR 3.90. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.