Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Izveidota jauna nodarbība skolēniem “Augi pavasarī”
LU Botāniskais dārzs
16.04.2018

LU Botāniskā dārza izglītojošo aktivitāšu klāsts papildināts ar jaunu tematisko nodarbību ”Augi pavasarī”, kurā skolēni iepazīs pavasarī ziedošos augus un izzinās procesus, kas dabu skar pavasara sezonā. Nodarbība jāpiesaka iepriekš.

 

LU Botāniskā dārza izglītojošo aktivitāšu klāstā ir vairāk nekā 10 tematiskās nodarbības, kurās iespējams padziļināti apgūt dažādas botānikas tēmas. Pavasarī piedāvājumu papildina ar jaunu nodarbību “Augi pavasarī”.

Tematiskajā nodarbībā “Augi pavasarī” skolēni apgūs teoriju par pavasarī ziedošajiem augiem un pavasara procesiem dabā, ko papildinās un nostiprinās, darbojoties praktiski – mācoties atpazīt pavasarī ziedošos augus, tiem raksturīgās pazīmes un spēlējot tematiskas spēles.

Nodarbībā noskaidrosim to, kādi procesi raksturīgi pavasara sezonai dabā un kas raksturīgs pašiem pavasara augiem - kā tie pielāgojušies ziedēšanai agrā pavasarī, kādas pazīmes tos raksturo un citus interesantus faktus. Uzzināsim arī to, kuri pavasara ziedaugi ir aizsargājami un kuri vērtīgi ārstniecības augi. Tāpat iepazīsim arī ekosistēmas, kurās dažādie augi aug un dosimies izzinošā pastaigā pa LU Botāniskā dārza augu kolekcijām, lai augus aplūkotu dabā.

Nodarbība piemērota visu vecumu skolēniem. Nodarbības cena grupai līdz 25 cilvēkiem latviešu valodā – 25 EUR darba dienā un 35 EUR brīvdienā, krievu valodā 35 EUR darba dienā un 45 EUR brīvdienā. Papildus jāiegādājas ieejas biļetes (skolēnu grupām, kas lielākas par 10 cilvēkiem – 1.90 EUR, 2 pavadošajiem pedagogiem ieeja bez maksas). Plašāk ar biļešu cenām iespējams iepazīties šeit: https://www.botanika.lu.lv/nacciemos/

Nodarbības garums aptuveni 75 minūtes. Nodarbība jāpiesaka vismaz 5 darba dienas iepriekš, rakstot agnese.reke@lu.lv vai zvanot 67450860 (darba dienās 9.00-17.00).

Ar pārējo LU Botāniskā dārza tematisko nodarbību piedāvājumu iespējams iepazīties šeit: https://www.botanika.lu.lv/macies/macibu-stundas/

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu.

 

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Aprīlī dārzs un Tropu tauriņu māja apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 19.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā ziemas sezonā: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.40 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 2.90, pieaugušajiem – EUR 3.90. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.