Botāniskajā dārzā no 15. līdz 24. septembrim notiks izstāde, kur būs apskatāmi Kaktusu un citu sukulentu biedrības entuziastu eksotiskie lolojumi.

Izstādē no 15. līdz 24. septembrim būs iespējams apskatīt kaktusus un supersukulentus jeb dzīvos akmeņus – pusdienziežu dzimtas (Aizoaceae vai Mesembryanthemaceae) augus. Absolūtais vairākums šo augu dabā ir sastopami Dienvidāfrikā. Šie augi miljonu gadu laikā ir pielāgojušies D-Āfrikas Karru reģiona tuksnešainā, kalnainā apgabala raksturīgajiem apstākļiem: sausumam, tiešiem saules stariem, karstumam, sāļai augsnei un tam, ka bieži vien vējš, dzenājot smiltis, ar tām apber augus.

Pašlaik dzimtā iekļautas 116 ģintis ar vairāk nekā 1800 sugām. Augu izskats ir dažāds – tie ir pielāgojušies uztvert un aizturēt to nelielo ūdens daudzumu, kas ir pieejams rasas vai reto lietusgāžu laikā. Tādēļ atgādina oļus, tiem var būt arī nelielas, biezas lapas. Atsevišķus pusdienziežu dzimtas augus mūsu klimatā var audzēt vasarā kā viengadīgos augus, piemērotākās ģintis ir Drosanthemum, Lamparanthus un Mesembryanthemum. Audzēšanai istabā, siltumnīcā vai ziemas dārzā populārākas ģintis ir: Aloinopsis, Argyroderma, Conophytum, Dinteranthus, Faucaria, Fenestraria, Frithia, Gibbaeum, Glotyphillum, Lithops, Pleiospilos, Titanopsis, Trichodiadema. Augiem patiks labs apgaismojums un kopējs, kurš aizmirst tos apliet.

Izstādi papildinās arī kaktusi no biedrības pārstāvju kolekcijām, oleandru dzimtas augi Adenium („tuksneša roze”) un citi sukulenti.

Interesenti varēs saņemt atbildes uz jautājumiem attiecībā uz sukulentu audzēšanu, kā arī nelielos daudzumos augus iegādāties.

Dalīties

Saistītais saturs

Litopšu audzēšanas meistarklase
20.09.2023.

Litopšu audzēšanas meistarklase