Skolēnu un citu interesentu ekskursijas ir viena no senākajām Latvijas Universitātes Botāniskā dārza tradīcijām. Piedāvājam ielūkoties Botāniskā dārza dzīlēs un iepazīties ar Latvijas un pasaules augu valsts daudzveidību gida pavadībā!

Gids ekskursijas laikā pastāstīs par interesantākajām dārza ekspozīcijām – tropu augiem, ārstniecības un indīgajiem augiem, reliktiem jeb augu valsts “dinozauriem” un daudziem citiem. Netiks aizmirsti arī krāšņie ziedaugi, kas savus ziedus paver dažādos gada laikos – acālijas, rododendri, magnolijas, lilijas, rozes, dālijas un citi, kā arī, protams, LU Botāniskā dārza Tauriņu māja. Lūgums ņemt vērā, ka uz doto brīdi Augu mājas (Subtropu siltumnīca jeb Palmu māja, tropu un sukulentu siltumnīcas) ir slēgtas uz nenoteiktu laiku tehnisku iemeslu dēļ.

Ekskursiju saturs un pasniegšanas veids ir pielāgojams gan lieliem, gan maziem klausītājiem, kā arī, iespēju robežās – apmeklētāju vēlmēm, ja padziļināti interesē kādas konkrētas tēmas izziņa.

Ekskursijas jāpiesaka vismaz 5 darba dienas iepriekš. Darba dienās 9.00-17.00 ekskursijas iespējams pieteikt, rakstot dainuvite.roginska@lu.lv (Dainuvīte Roginska) vai zvanot uz tālr. 29191638. Brīvdienās un ārpus darba laika ekskursijas iespējams pieteikt, rakstot e-pastu: dainuvite.roginska@lu.lv.

Plānu maiņas gadījumā ekskursija jāatsaka vismaz 1 dienu iepriekš. Ja atteikums netiek veikts, gida pakalpojumi jāapmaksā pilnā apmērā. 

Ekskursijas klasēm un citām apmeklētāju grupām (papildus jāiegādājas ieejas biļete katram apmeklētājam)

Ekskursija Latviešu valodā Krievu un angļu valodā
DARBA DIENĀS € 20.00 € 30.00
BRĪVDIENĀS € 30.00 € 35.00

Ekskursija 1,5 h garumā pa Botāniskā dārza tropu, subtropu un sukulentu siltumnīcām, Tauriņu māju, kā arī dārza āra ekspozīcijām. Ekskursijas maršruts ir mainīgs – gids katrai ekskursijai maršrutu izvēlas individuāli, vadoties pēc laikapstākļiem, kā arī aktuālajiem dažādu augu ziedēšanas laikiem un ekskursantu interesēm. 

Ekskursija aptuveni 1,5 h garumā, kurā tuvāk iepazīsim krāšņo tauriņu pasauli. Ekskursijas pirmajā daļā apmeklēsim Tauriņu māju, kur izzināsim tauriņu ikdienas dzīvi, neparastākos tauriņu pasaules faktus, kā arī, protams, paši savām acīm vērosim krāšņos lidoņus un uz savas ādas izjutīsim eksotisko tropu klimatu. Ekskursijas otrajā daļā iepazīsim augu un tauriņu pasaules ciešās saiknes, dzirdēsim neparasto zīdtauriņu stāstu, ielūkosimies tauriņu ēdienkartē, kā arī noskaidrosim, kā tauriņus pievilināt savam dārzam.

Ekskursijas dalībnieki mācīsies atpazīt gan indīgos augus, kas sastopami Latvijas pļavās un mežos, gan arī tos indīgos augus, kurus nereti audzē uz palodzēm dekoratīvos nolūkos, bieži vien pat neapzinoties to kaitīgo iedarbību. Gids savā stāstījumā iepazīstinās arī ar vēsturiskiem stāstiem un leģendām, kurās indīgie augi spēlējuši svarīgu lomu, kā arī pastāstīs par augiem, kuru halucinogēnās īpašības savos rituālos izmantojuši šamaņi. Ekskursijas laikā varēs apskatīt augus, kurus lietojot uzturā jābūt ļoti piesardzīgiem, kā arī uzzināt, kurš ir indīgākais Latvijas augs, kā to atpazīt, kurš Latvijā sastopams augs nogalināja Sokrātu un vēl daudzus citus interesantus faktus par indīgo augu valstību Latvijā un pasaulē.

Koki ir lielākie un visilgāk dzīvojošie organismi uz Zemes virsas. Vai atrodamies mežā, laukos vai pilsētas burzmā – bez kokiem mūsu dzīve nav iedomājama. Ekskursijā “Labrīt, koki!” LU Botāniskais dārzs aicina pacelt skatienu augstāk un iepazīties ar mūsu skābekļa ražotājiem un augu pasaules milžiem – kokiem!

Ekskursijā iepazīsim gan pašmāju, gan svešzemju kokus. Mācīsimies atšķirt baltalkšņus un melnalkšņus, uzzināsim, kā izmērīt dižkokus un kādēļ tie ir nozīmīgi, iepazīsim kokus-rekordistus, kokus, kas uz Zemes mīt jau kopš dinozauru laikiem, un kokus, kuri "no mirušajiem cēlušies" pavisam nesen, kā arī atklāsim vēl daudzus citus koku pasaules noslēpumus. 

Vakaru un brīvdienu ekskursijas

LU Botāniskais dārzs aicina pavadīt brīvo laiku tuvāk dabai, apmeklējot ekskursijas, kurās iepazīsim neparastākās, skaistākās un interesantākās dārza daļas! Aktuālajai informācijai par notiekošajām ekskursijām un to tēmām, kā arī iespējām tām pieteikties, sekojiet LU Botāniskā dārza mājas lapā un Facebook profilā!

  • Maksa par dalību vakaru ekskursijās darba dienās: 2 EUR (papildus ieejas biļetei)
  • Maksa par dalību vakaru ekskursijās brīvdienās un svētku dienās: 3 EUR (papildus ieejas biļetei)

Papildus informācija par ekskursijām pieejama, rakstot dainuvite.roginska@lu.lv.