Latvijas Universitāte jau 81. reizi rīko zinātnisko konferenci, kas tradicionāli norit gada sākumā, ilgst vairākus mēnešus un tajā ir daudz sekcijas, jo LU zinātnieku saime ir plaša un pētījumu jomas dažādas. Sekciju programma ir publicētas LU mājas lapā. Viena no sekcijām – “Augu selekcija un introdukcija” notiek pie mums, Botāniskajā dārzā.

Šogad, 8. februārī, tā pulcēja gandrīz 50 domubiedrus. Mūsu sekcijas nosaukums ir nemainīgs daudzus gadu desmitus, jo tas atspoguļo dārza divus galvenos darbības virzienus. Viens no tiem ir krāšņumaugu un augļu koku selekcija, ar ko kolēģi šeit jau nodarbojušies vismaz 70 gadus, līdz pat šodienai to turpinādami rododendriem. Savukārt augu audzēšanu kolekciju vajadzībām savā ziņā var uzskatīt par introdukciju, kas pēc būtības gan ir sugu ieviešana ārpus to dabiskajiem izplatības areāliem.

Šogad konferencē dārza kolēģi dalījās gan ar savu pētījumu rezultātiem, gan arī ar teorētiskiem pārskatiem. Kā vienmēr, ar ziņojumiem piedalījās arī zinātnieki, kuri strādā citās LU struktūrvienībās un arī ārpus LU – Dārzkopības institūtā, Nacionālajā Botāniskajā dārzā un Bulduru tehnikumā. Pētījumu un interešu dažādība atspoguļojas programmas 12 referātu nosaukumos.