Saulainajā rudens sākumā mūsu dārza direktors Uldis Kondratovičs devās uz Vitauta Dižā Universitātes Botānisko dārzu Kauņā, kur 8. un 9. septembrī sabrauca Latvijas, Lietuvas un Igaunijas botānisko dārzu kolēģi. Kopš 1993. gadā dārzu vadītāji izveidoja Baltijas botānisko dārzu asociāciju, trīs valstu kolēģi satiekas vismaz reizi gadā un ik pārgadu izdod arī rakstu krājumu “Baltic Botanic Gardens”.

Satiekoties tiek pārrunāti jaunumi: par ekspozīcijām un kolekcijām, par rekonstrukcijām, par izstādēm un dažādiem izglītības pasākumiem, par ekspedīcijām, pētījumiem un sasniegumiem, protams, neizpaliek arī problēmu pieminēšana, jo kur gan idejas labāk meklēt, kā starp domubiedriem. Lielākoties dārzi atrodas universitāšu paspārnē: Lietuvā tādi ir visi četri – Viļņā, Kauņā, Klaipēdā un Šauļos, Igaunijā ir divi dārzi – Tartu Universitātes un Tallinas pilsētai piederošais, bet Latvijā ir Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs, Nacionālais Botāniskais dārzs, kas krāšņo Salaspili, esot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārraudzībā, kā arī vērtīgo kolekciju dēļ asociācijai piepulcētais Kalsnavas arborētums.

Šoreiz Kauņas kolēģi apvienoja lietderīgo ar patīkamo un kopā ar pārējiem baltiešiem atzīmēja arī sava dārza 100 gadu jubileju.  Kā jau septembrī pienākas, to pušķoja dāliju izstāde. Obligāta programmas sastāvdaļa ir kopēja ekskursija pa dārzu. Bez tam, ciemošanās reize ir lieliska  iespēja aprunāties ar vietējiem dārza botāniķiem par specifiskām kolekciju lietām un apmainīties ar augu materiālu.