
Kad tauriņš aizver spārnus, tas izskatās līdzīgs sausai, nokaltušai lapai ar tumšām "lapas dzīslām", plankumiem un pat "sēnīšu" imitācijām. Šī maskēšanās palīdz tauriņam paslēpties no tropu meža plēsējiem (ķirzakām, putniem, sikspārņiem). Kad tauriņš jūtas apdraudēts, tas atver savus spārnus, atklājot spilgti oranžos un zilos toņus. Pēkšņais kontrasts pārsteidz plēsēju, un tauriņam ir iespēja aizlidot. Šo stratēģiju var novērot arī citām Tropu tauriņu mājas sugām, piemēram, pūčtauriņiem, kuri briesmu gadījumā atklāj "acis" uz spārniem. Lapu tauriņš meistarīgi maskējas visās attīstības stadijās, arī kūniņas ir dabas toņos un atgādina nelielus zariņus.
Indijas lapu tauriņi savvaļā sastopami no Indijas līdz Japānai, galvenokārt tropiskos un subtropiskos mežos. Tie uzturas noēnotās vietās un slēpjas pameža augu lapotnē. Mūsu Tauriņu mājā šie tauriņi izvēlas gumijkoku un citu augu lapu apakšpuses, zariņus vai līdzīgu toņu stumbru mizu, kur nekustīgi turas un saplūst ar apkārtējo vidi. Pieaugušais tauriņš dzīvo vidēji 2 līdz 4 nedēļas. Gaidīsim jūs ciemos pārbaudīt savu vērību!
Tropu tauriņu māja ir atvērta katru dienu no plkst. 10.00-16.00. Botāniskā dārza darba laiks maijā ir pkst. 10.00-20.00.