No 10. līdz 12. jūnijam Helsinkos, Somijas Meteoroloģijas institūtā, norisinājās LIFE PeatCarbon projekta vadības komandas un darba grupas piektā sanāksme, piedaloties projekta partneriem klātienē un attālināti no Latvijas, Somijas, Vācijas un Dānijas. Latviju pārstāvēja Latvijas Universitātes (LU) LIFE PeatCarbon projekta pārstāvji.  

Sanāksmes pirmajā dienā tika apspriesti svarīgākie jautājumi par projekta ilgtspēju, komunikācijas stratēģijām un oglekļa kredītu pielietojamību purvu atjaunošanā. Tāpat risinājās arī publiska aktivitāte – starptautiskās fotoizstādes “Purvi un klimats. Atjaunošanas stāsti” atklāšana. 

Sanāksmes otrajā dienā dalībnieki fokusējās uz ekosistēmu pakalpojumu novērtēšanu, SEG (Siltumnīcas efekta gāzu) emisiju monitoringu un modelēšanu, kā arī GEST (Geospatial emission sampling technique) tipu klasifikācijas lietojumu emisiju aprēķinos Latvijā un Somijā.

Savukārt sanāksmes trešajā dienā dalībnieki devās izpētes braucienā uz Somijas dienvidrietumiem, lai klātienē iepazītos ar vienām no dziļākajām un senākajām kūdras augsnēm reģionā. Apmeklējuma mērķis bija iepazīt atšķirīgu veidu purvu teritorijas – gan neskartu, gan atjaunotu, kā arī analizēt to lomu SEG emisiju procesos.

Tikšanās Helsinkos iezīmēja nozīmīgu virzību LIFE PeatCarbon projekta īstenošanā – no emisiju samazinājuma modelēšanas un riska izvērtēšanas līdz aktīvai sabiedrības iesaistei un zinātniskajai komunikācijai. Partneru diskusijas demonstrēja, ka projekta panākumu atslēga slēpjas starpdisciplinārā sadarbībā, zinātniskā precizitātē un caurspīdīgā metodoloģiskajā pieejā.

Vairāk par vizīti Somijā lasi LU LIFE PeatCarbon projekta mājaslapā

Dalīties