21. jūnijā LU Botāniskais dārzs aicina ielīgot gada īsāko, gaišāko un jautrāko nakti, pavadot vakaru Rīgas zaļajā oāzē! Apmeklētājus priecēs tautas deju ansambļu uzstāšanās, gardi ēdieni un dzērieni, Jāņu vainagu pīšanas meistarklase un citas aktivitātes. Dalība pasākumā bez maksas. Pasākuma norises laiks 17.00-21.00.

21.jūnijā LU Botāniskajā dārzā atzīmēsim gada garāko dienu kopīgā ielīgošanas pasākumā. Apmeklētājus priecēs bērnu tautas deju kolektīvi, ekskursija “Ārstniecības augi Jāņu vainagā”, kopīga Jāņu vainaga pīšana un filma par vērienīgāko dabas vērtību apzināšanu Latvijas vēsturē - “Dabas skaitītāji”. Tāpat būs iespēja nobaudīt siltos ēdienus un dzērienus.

21.jūnijā no plkst. 17.00 ieeja LU Botāniskā dārza āra teritorijā un pasākumā bez maksas - ieejas biļetes jāiegādājas tikai siltumnīcu apmeklējumam (Augu mājas, Acāliju māja un Tropu tauriņu māja). Pasākuma norises laiks 17.00-21.00.

Pasākuma programma:

  • 17.00-18.00 bērnu tautas deju kolektīvu “Tūdaliņš” un “Kadiķītis” uzstāšanās
  • 18.00-19.00 ekskursija “Ārstniecības augi Jāņu vainagā”

Ekskursijā farmaceite un ārstniecības augu speciāliste Anita Liberte iepazīstinās ar dažādiem populāriem un mazāk zināmiem ārstniecības augiem – Jāņu zālēm, pastāstot gan to,  kuras augu daļas ir lietojamas veselības uzlabošanā, gan kā sagatavot augu drogas pēc tam, kad svētku nosvinēti.

Dalība ekskursijā tikai ar iepriekšēju pieteikšanos. Vietu skaits ekskursijā ir ierobežots. Šobrīd visas vietas ekskursijā ir aizņemtas. Pieteikšanās gaidītāju rindai: agnese.reke@lu.lv

  • 19.00-20.00 Jāņu vainagu pīšanas meistarklase

Pļavā pie skulptūras “Meitene ar kurpi” vienosimies kopīgā tradicionālo Jāņu vainagu pīšanā.

  • 20.00-21.00 dokumentālā filma vērienīgāko dabas vērtību apzināšanu Latvijas vēsturē – “Dabas skaitītāji”

Vasaras Saulgrieži ir laiks, ka liela daļa Latvijas iedzīvotāju dodas pie dabas. Jāņu gaidīšanas laikā, aicināsim atcerēties Latvijas dabas vērtības, Šķūnī skatoties dokumentālo filmu “Dabas skaitītāji”.

Cik vērta ir Latvijas daba? Kā atrast līdzsvaru starp saimniekošanu un dabas aizsardzību? Kā apzināt to, kas mums pieder un kā to nepazaudēt? Tie ir jautājumi, uz kuriem atbildes tiek meklētas un skaidrotas dokumentālajā filmā “Dabas skaitītāji”. Filmas seansu nodrošina Dabas aizsardzības pārvalde.

Dalīties