LU Botāniskajā dārzā tuvojas liels un ilgi gaidīts notikums - iespējams, jau šovakar savu pirmo ziedu Tropu siltumnīcas baseinā vērs iespaidīgais ūdensaugs - Krusa viktorija! Protams, nekļūdīgi paredzēt auga ziedēšanas laiku nav iespējams, jo to ietekmē dažādi faktori, taču pagaidām visas pazīmes liecina, ka krāšņais notikums varētu būt gaidāms 14. jūnija vakarā.

Viktorijas sniegbaltais zieds atvērās naktī no 14. uz 15. jūniju ap plkst. 02.00, un tas bija apskatāms līdz pat sestdienas, 15. jūnija pusdienlaikam. Otro reizi viktorijas zieds, kas nu jau bija iekrāsojies rozā tonī, atvērās sestdienas vakarā ap plkst. 21.00.

Šobrīd pirmais Krusa viktorijas pirmais zieds jau ir noziedējis, taču tuvāko dienu laikā brīnumainais notikums būs vērojams atkal, jo šobrīd strauji briest auga otrais pumpurs. Mūsu speciālisti aktīvi seko līdzi pazīmēm, kas palīdz prognozēt zieda atvēršanās laiku. Par ziedēšanas tuvošanos informēsim LU Botāniskā dārza sociālajos tīklos - aicinām sekot līdzi informācijai!

Krusa viktorija (Victoria cruziana) ir viens no lielākajiemm ūdensaugiem pasaulē. Tās lapas diametrs var sasniegt 2 m. Krusa viktorija ir pazīstama ar savu ziedēšanas specifiku - augs uzzied vakarā ar baltu ziedu, ar smaržu un izdalīto siltumu piesaistot apputeksnētājus. No rīta zieds aizveras. Tās pašas dienas vēlā pēcpusdienā zieds atveras otrreiz, jau viegli iekrāsojies rozā tonī. Pret rītu zieds aizveras pavisam un nogrimst ūdenī, lai briedinātu sēklas.

 

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Maijā-augustā dārzs apmeklētājiem ir atvērts no plkst. 10.00 līdz 21.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.90 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 3.90, pieaugušajiem – EUR 4.90. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem.

Dalīties