14.augustā LU Botāniskajā dārzā notiks ekskursija par ārstniecības augiem, to vākšanu, sagatavošanu un uzglabāšanu. Dalībai ekskursijā jāpiesakās iepriekš.

Bieži dzirdēts stereotips, ka ārstniecības augus drīkst vākt tikai līdz Jāņiem, tomēr šis apgalvojums ir nepatiess – aktīva ārstniecības augu vākšanas sezona turpinās visas vasaras garumā un iestiepjas pat rudens mēnešos.

Trešdien, 14.augustā plkst. 19.00 LU Botāniskajā dārzā ekskursijā būs iespēja iepazīt ārstniecības augus, kuru vākšana ir aktuāla tieši šobrīd, kā arī papildināt zināšanas par pareizu ārstniecības augu vākšanu, sagatavošanu un uzglabāšanu. Ekskursiju vadīs farmaceite un ārstniecības augu speciāliste Anita Liberte. Plānotais ekskursijas garums – aptuveni 90 minūtes.

Dalības maksa ekskursijā 1 personai: ieejas biļete botāniskajā dārzā (14.augusta ekskursijā gida pakalpojumi tiek nodrošināti bez maksas Vasaras tirdziņa ietvaros*)

Dalībai ekskursijā ir jāpiesakās iepriekš. Šobrīd visas vietas ekskursijā ir aizņemtas un pieteikšanās slēgta.

Pieteikšanās gaidītāju rindai: agnese.reke@lu.lv

Ekskursiju cikls par ārstniecības augiem notiks arī turpmāk. Nākamā ekskursija par augusta beigās-septembrī vācamajiem augiem paredzēta 28.augustā 19.00.

* 14.augustā LU Botāniskajā dārzā notiks Vasaras tirdziņš, kurā būs iespējams iegādāties dažādas pārtikas un dizaina preces, telpaugus, stādus, kā arī gardi paēst. Plašāk par pasākumu lasi: www.botanika.lu.lv/par-mums/zinas/zina/t/50741/

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Maijā-augustā dārzs apmeklētājiem ir atvērts no plkst. 10.00 līdz 21.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.90 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 3.90, pieaugušajiem – EUR 4.90. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem.

Dalīties